W Opolskim Elektryczniaku mamy Nauczycielski Klub Górski

Nie minął rok od zainicjowania Szkolnego Klubu Górskiego, który tworzą uczniowie Elektryczniaka, a w naszej szkole powstał Nauczycielski Klub Górski, bowiem w dniach 2-4 czerwca 2017 r. dziewięciu nauczycieli uczestniczyło w górskim wyjeździe.

Pierwszego dnia nauczyciele pokonywali drabinki, klamry oraz inne przeszkody w Słowackim Raju, przechodząc szlak z doliny Sucha Bela w stronę Przełomu Hornadu. Natomiast drugiego dnia, nauczyciele Opolskiego Elektryczniaka udali się w Polskie Tatry, gdzie dotarli na Rusinową Polaną i zdobywając Gęsią Szyję zeszli przez Równień Waksmundzką na Wierch Poroniec. Podczas rozmów zrodziła się wśród nauczycieli inicjatywa założenia Nauczycielskiego Klubu Górskiego, w którym nauczyciele Opolskiego Elektryczniaka zdobywaliby również szczyty należące do Korony Gór Polski.

„Kocham góry! Są piękne, potężne i niebezpieczne! Ich piękno sprawia, że się uśmiecham, ich potęga wprawia mnie w zachwyt, a ich niebezpieczeństwo uczy pokory” – powiedziała Renata Dobosz, nauczycielka angielskiego.

Jak podkreślał Dyrektor Opolskiego Elektryczniaka: „Trzeba dać również przykład naszym uczniom, że góry to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu oraz bardzo dobra szkoła życia i odpowiedzialności”. Nauczyciele wyrazili chęć organizowania wyjazdów w góry, tak by kilka razy w semestrze zdobywać szczyty należące do Korony Gór Polski. „Cudownie jest również móc zdobywać kolejne korony z fantastycznymi ludźmi i takowych spotykać na trasach. Dlatego uważam, że stworzenie Nauczycielskiego Klubu Górskiego to fantastyczny pomysł, dający możliwość lepszego poznania się i zaprzyjaźnienia” – dopowiada Pani Renata Dobosz.

I tak w Opolskim Elektryczniaku nauczyciele nie tylko uczą uczniów wiedzy, ale również zarażają pasją oraz pomysłami na spędzenie wolnego czasu.

Więcej informacji na stronie Szkolnego Klubu Górskiego