„Elektryczniak – szkoła z perspektywami”

9 i 10 maja 2017r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu odbyła się już czwarta edycja Targów Edukacyjnych, w których braliśmy udział. Uczniowie gimnazjum mieli okazję poznać atrakcyjne kierunki kształcenia w naszej szkole, ofertę zajęć pozalekcyjnych stwarzających możliwości rozwoju pasji i zainteresowań. Nasze stanowisko główne, jak i stanowiska poszczególnych zawodów rozmieszczonych na terenie CWK, cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Głównym hasłem naszej Szkoły było wyzwanie zawodowe: Elektryczniak – szkoła z perspektywami ”. Jego celem było zapoznanie gimnazjalistów z zawodami, które zdobywa się w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu oraz zwrócenie uwagi na to jakie firmy współpracują z Elektryczniakiem .

Zadaniem z jakim zmierzyli się gimnazjaliści w trakcie tegorocznych targów polegało na znalezieniu 5 stanowisk Elektryczniaka w trakcie Targów Edukacyjnych oraz na poprawnym rozwiązaniu zadań (przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Elektryczniaka) na każdym z nich. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie gimnazjaliści otrzymywali naklejkę z logiem Szkoły. Po skompletowaniu 5 różnych naklejek na specjalnie przygotowanym kuponie, przyszły uczeń pierwszej klasy Zespołu Szkół Elektrycznych w roku szkolnym 2017/2018, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów Szkoły.

Serdeczne podziękowania składamy firmom: Projekt, El12, Beta Security System, Tauron Dystrybucja i Elemont. Firmy te wsparły naszą koncepcję stoiska na Targach edukacyjnych, fundując gadżety oraz cenne nagrody, które zostaną rozlosowane wśród pierwszoklasistów, we wrześniu 2017r., w trakcie wyjazdu integracyjnego dla klas pierwszych.

Pragnę złożyć słowa podziękowania nauczycielom: Lidii Gargul, Agnieszce Świsulskiej, Ewie Dubaj, Piotrowi Mietełce, Krzysztofowi Nicponiowi, Krzysztofowi Kamieniakowi, Piotrowi Muszyńskiemu, Rafałowi Chwalińskiemu, Danielowi Święcickiemu, Markowi Małeckiemu, Arturowi Rapińskiemu oraz Edwardowi Łakomemu za przygotowanie stanowisk i dyżury na targach. Wsparli nas także nasi uczniowie: Anna Miklis 3dt, Aleksandra Olkowska 3ft, Fabian Komor 3gt, Rafał Kaufman 3gt, Bartłomiej Zieliński 3et, Szymon Matuszek 3ft, Maximillian Muller 3ft, Filip Nowak 3ft, Dominik Strzałka 3bt, Tomasz Zielonkowski 3bt, Bartosz Kostyrka 3bt, Mikołaj Bebel 3bt, Adam Nolte 3ft, Szymon Matuszek 3ft, Tomasz Noga 2dt, Tomasz Seibert 2dt, Kamil Siwak 2dt, Rafał Lepich 1ct, Łukasz Brój 1dt, Filip Szubart 1dt, Przemysław Kus 3ct, Sebastian Skrzypczak 3ct, Aleksander Pawleta 2ft, Bartosz Błyszcz 2gt, aktywnie uczestnicząc w targach i wzorowo reprezentując Szkołę.

Szczególne podziękowania składam panu Damianowi Stankowiczowi za przygotowanie
i koordynowanie całego przedsięwzięcia.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski