Robo Elektryk Day 2018

robo-elektryk-day

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów i miłośników robotyki na zawody ROBO ELEKTRYK DAY, które odbędą się 21 MARCA 2018 R. w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.

Zobaczcie w akcji prawdziwych mistrzów walczących w konkurencjach LEGO Sumo oraz LEGO Line Follower.

Rozpoczęcie zawodów godzina 9.00, zakończenie - godzina 14.30. Szczegółowe informacje na stronie www.olr.edu.pl.

Fantastyczna atmosfera i dobra zabawa gwarantowane :)

zarzad olr

Wizyta w firmie PROJEKT

W marcu 2018 r. uczniowie klasy IAT Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu oraz uczniowie zaprzyjaźnionej klasy o profilu matematyczno - informatycznym z PLO nr VIII mieli okazję odwiedzić firmę inżynierską PROJEKT Automatyka i Elektrotechnika Sp. z o.o., która specjalizuje się w dostawach usług i towarów dla przemysłu high-tech. Swoje projekty firma z Opola realizuje na całym świecie i cieszą sie one dużym uznaniem.

Uczniowie w czasie spotkania wysłuchali ciekawego wykładu prezesa firmy oraz jej głównego projektanta, a także zapoznali się ze specyfiką produkcji. Mogli obejrzeć z bliska komponenty automatyki przemysłowej oraz produkowane prototypowe maszyny, a także poznać zastosowanie aplikacji z wykorzystaniem robotów przemysłowych.

Czytaj więcej...

Marzec w Elektryczniaku pod znakiem matematyki

W sobotę, 10 marca drużyna w składzie: Jazienicki Damian z klasy 4e, Kaluża Dawid z 4g, Jelito Krzysztof z 3f, Szleger Michał z 2c reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim Małej Olimpiady Matematycznej.

W poniedziałek, 12 marca, podobnie drużyna w składzie: Łukasz Łydka z klasy 1ab, Jakub Babrowicz z 2az i Mateusz Waldera z 3az reprezentowała naszą szkołę w wojewódzkim Etapie Turnieju Matematycznego dla Zasadniczych Szkól Zawodowych.

W czwartek 15 marca 42 uczniów z klas 1-4 technikum wzięło udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. W tym dniu w konkursie wzięło udział tysiące uczniów w wielu krajach. Głównym założeniem konkursu, to wspólna, intelektualna zabawa.

Czytaj więcej...

Szkolenie z Tauronem

W dniu 9 marca w naszej szkole odbyło się szkolenie z BHP. W szkoleniu uczestniczyły klasy 2BT oraz 2AZ. Szkolenie prowadziła Pani Małgorzata Malicka – Łapacz – starszy specjalista ds. BHP z firmy TAURON Dystrybucja S. A. Oddział w Opolu.

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne 2018

rekolekcje marzec 2018

AKCJA POMOCY POTRZEBUJĄCYM

Jesteśmy bardzo hojni i chętnie pomagamy chorym dzieciom i bezdomnym, znacznie rzadziej zwracamy uwagę na zwierzęta, które także potrzebują naszego wsparcia. I właśnie dla nich przez ostatnie trzy tygodnie klasa 2et prowadziła zbiórkę pieniędzy wśród naszych uczniów. Za zebraną kwotę (520,98 PLN!) zakupiono karmę suchą i puszkowaną oraz przekąski dla psów i kotów z Opolskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W schronisku przebywają zwierzęta, które zostały porzucone przez właścicieli lub odebrane przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z powodu złego traktowania czy fatalnych warunków w jakich były trzymane. Nieodpowiedzialność ludzka spowodowała ciężki los tych zwierzaków i nasi uczniowie choć w niewielkiej części ten los poprawili.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Dzień Otwarty!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów,
nauczycieli i rodziców na Dzień Otwarty w Elektryczniaku,
który odbędzie się 21 marca w godzinach 8.00 – 14.00.

Poniżej przewodnik po najważniejszych atrakcjach.

przewodnik 2018 sala 1 min
przewodnik 2018 sala 1 min

„ELEKTRYCZNIAK – POZYTYWNIE NAELEKTRYZOWANI”

6 i 7 marca 2018r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu odbyła się piąta edycja Targów Edukacyjnych, w których kolejny raz braliśmy udział. Uczniowie gimnazjum mieli okazję poznać atrakcyjne kierunki kształcenia w naszej Szkole oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych stwarzających możliwości rozwoju pasji i zainteresowań. Nasze stanowisko główne, jak i stanowiska w open space, cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

Głównym hasłem promocyjnym naszej Szkoły było: „Pozytywnie naelektryzowani”. Jego ideą było „przekazanie pozytywnej energii, której
w Elektryczniaku nie brakuje, a także naładowanie akumulatorów niezbędnymi informacjami, które już w krótce w procesie rekrutacji mogą być potrzebne przyszłym pierwszoklasistom Zespołu Szkół Elektrycznych”.

Czytaj więcej...

Szkoła bliżej rynku pracy

7 marca  uczniowie kolejnej  klasy 2F zapoznali się z procesami technologicznym i  w dwóch zakładach które powstały  w tzw. przemysłowej części Metalchemu.

FAMET S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, dostawach i usługach montażowych aparatury procesowej i urządzeń dla kluczowych gałęzi przemysłu w Polsce i za granicą. Do obszaru działalności spółki należy również produkcja stalowych części i komponentów do maszyn budowlanych, przeładunkowych, elektrycznych oraz do elektrowni wiatrowych.
Imponowały nam rozmiary produkowanych elementów i maszyn do obróbki mechanicznej oraz zadziwiająca dokładność  podczas produkcji tak dużych komponentów.

Czytaj więcej...

Walentynkowe oddawanie krwi już za nami

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym nasi pełnoletni wspaniali uczniowie z klas trzecich i czwartych technikum, trzeciej klasy zawodowej oraz oraz 1B technikum uczestniczyli w akcji oddawania krwi pod hasłem „Oddaj krew- podziel się miłością”. Udowodnili tym samym, że są zawsze gotowi do niesienia pomocy innym otwierając swe szlachetne serce i aktywnie uczestnicząc w tej akcji. Co prawda nasze walentynkowe oddawanie krwi w elektryczniaku odbyło się dzień wcześniej, bo 13-go lutego, przedłużając tym samym to miłe święto okazywania i dzielenia się darem serca. Do szkolnego poboru zgłosiło się 51 uczniów, zarejestrowanych zostało po pierwszej weryfikacji 45, jednakże tylko 40 krwiodawców z uwagi na stan zdrowia mogło w pełni uczestniczyć w oddawaniu krwi.  
Dzięki naszej wspaniałej młodzieży udało się zebrać 18 litrów krwi - BRAWO dla WAS !!! :)

Czytaj więcej...