Uwaga maturzyści – kolejna edycja projektu „OSWAJAMY MATEMATYKĘ”

Projekt edukacyjny „OSWAJAMY MATEMATYKĘ.
ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU MATURALNEGO
Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM I ROZSZERZONYM”
dla uczniów najstarszych klas szkół ponadgimnazjalnych 
(licea ogólnokształcące i technika)

Uprzejmie informujemy, że Wydział Oświaty, we współpracy z Uniwersytetem Opolskim, i nauczycielami matematyki ze szkół ponadgimnazjalnych, zorganizował po raz szósty dla tegorocznych maturzystów cykl zajęć przygotowujących do egzaminów maturalnych z matematyki.

Zajęcia rozpoczną się w dniu 11.02.2019 r. (poniedziałek) i będą prowadzone do kwietnia 2019 r. (ostatnie zajęcia w wtorek 16 kwietnia 2019 r.). Będą się one odbywać na Uniwersytecie Opolskim przy ul. Oleskiej 48, w następujące dni:

  • poniedziałek – 15.30-17.00
  • wtorek – 15.30-17.00
  • czwartek – 15.30-17.00
  • piątek – 14.30-16.00

Zajęcia będą prowadzone na dwóch poziomach (podstawowym i rozszerzonym). Zamierzeniem organizatorów zajęć jest powtórzenie całego materiału z matematyki w 10 tygodni.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla Zespołu Szkół Elektrycznych ze strony firmy CP Trade Katowice Sp z o.o.

cp trade

Firma CP Trade Katowice Sp z o.o. wzbogaciła pracownie elektryczne o sprzęt elektryczny.

Przekazana aparatura elektryczna pozwoli na lepszy kontakt uczniów z urządzeniami stosowanymi w przemyśle jak również zostanie wykorzystana podczas egzaminów zawodowych.

Podziękowania składamy Firmie a w szczególności Panu Piotrowi Markietonowi inżynierowi sprzedaży i jednocześnie absolwentowi Technikum Elektrycznego.

 

Wsparcie projektowe dla uczniów pierwszej klasy szkoły branżowej

W ramach projektu "Kształcenie zawodowe dla rynku pracy-1" uczniowie rozpoczynający naukę zawodu w Branżowej Szkole I stopnia nr 3 otrzymali zewnętrzne wsparcie w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz wyposażenie w podstawowe narzędzia charakterystyczne dla danej grupy zawodowej.

W przypadku naszej szkoły są to zestawy narzędziowe dla elektryków.

Czytaj więcej...

Elektryczniak najlepszy wśród techników

10 stycznia 2019 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odbył się XXI Finał Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2019. Opolski Elektryczniak na uroczystości reprezentował dyrektor szkoły Dariusz Dobrowolski oraz Michał Szleger, stypendysta Prezesa Rady Ministrów i Michał Wieczorek zdobywca III miejsca w konkursie „Elektryzująca Pasja”. W rankingu wojewódzkim 2019 zajęliśmy I miejsce na Opolszczyźnie oraz XIII w kraju.

Gratulujemy

http://technika.perspektywy.pl/2019/

http://technika.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-technikow-2019?strona=1

http://technika.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-maturalny-technikow-2019?strona=1

Czytaj więcej...

Rodacy - Bohaterom

rodacy bohaterom

"Rodacy - Bohaterom" to akcja stworzona w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Obecnie "Rodacy - Bohaterom" obok zbiórki darów dla weteranów, to także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami. W naszej szkole Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę paczek dla polskich kombatantów na Białorusi. Kontakt - Pani Katarzyna Mansfeld.

Pomocne linki:
https://rodacybohaterom.pl/co-do-paczki/
https://rodacybohaterom.pl/

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

nowe horyzonty edukacji filmowje

Najbliższe spotkanie z filmem organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w ramach cyklu „Film polski” 2018/2019 odbędzie się 04.01.2019 o 11.30 w kinie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Tym razem będzie to film Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”, historia chorego na mózgowe porażenie Mateusza, który podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia.

Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w tym spotkaniu zbiorą się 04.01.2019 o 10.45 w holu szkoły na parterze i po sprawdzeniu obecności wspólnie wyruszymy do MDK. Osoby, które wcześniej wyraziły chęć przybycia bezpośrednio do MDK proszone są by tam na nas oczekiwać (na parterze).

Pierwszy dzień rekolekcji za nami

Środa 12 grudnia 2018 r. to pierwszy dzień rekolekcji szkolnych. Tegoroczne rekolekcje odbywały się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Spotkanie poprowadził ks. Marcin Paś – duszpasterz młodzieży z Gliwic. Ks. Marcinowie towarzyszyła również młodzież, która podzieliła się świadectwem.

Spotkanie rozpoczęło się konferencją. Ks. Marcin starał się uświadomić młodzieży, że rekolekcje to szczególne chwile by zastanowić się czym jest nasza wiara. „Kto chce szuka sposobów, a kto nie chce szuka powodów” – powiedział Duszpasterz Młodzieży z Gliwic, przedstawiając 7 sposobów na bycie prawdziwie szczęśliwym człowiekiem. Na zakończenie konferencji świadectwem wiary podzieliła się młodzież, która tworzy duszpasterstwo w Gliwicach.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe w Elektryczniaku

spotkanie oplatkowe

Coroczne spotkanie opłatkowe odbyło się w naszej szkole 21.12.2018 roku. Zostało ono tradycyjnie uświetnione występem szkolnej orkiestry dętej, która popularnymi utworami świątecznymi nastroiła nas do obejrzenia przedstawienia zatytułowanego „Wigilijna ulica” przygotowanego przez szkolne koło teatralne. Uczniowie w kilku scenach przedstawili zabieganie i pośpiech współczesnego człowieka, które nie pozwalają się odpowiednio przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Życzenia Bożonarodzeniowe 2018

boze narodzenie 2018

TAURON Dystrybucja S.A. wspiera naszych elektryków

Już po raz drugi naszych elektryków odwiedził Mikołaj. Dzieki firmie TAURON Dystrybucja S.A, z którą szkoła ma podpisane porozumienie o współpracy nasi technicy elektrycy otrzmali sprzet, dzieki któremu będą mogli lepiej przygotować się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. To jakże cenne wyposażenie pracowni elektrycznej wręczał Pan Wilhelm Glinka Dyrektor ds. Serwisu TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Opolu/ Oddział w Częstochowie. W imieniu naszych uczniów serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia robił Pan Marian Zambrzycki.

Czytaj więcej...