ZBUDUJ Z NAMI DRUKARKĘ 3D

Koło technologii druku 3D działa z sukcesami już od kilku lat, ale niestety nie jest zbyt popularne i nie wszyscy uczniowie wiedzą o jego istnieniu. Dzięki zaangażowaniu opiekuna koła pana Piotra Mietełki, uczniowie zbudowali od podstaw dwie drukarki 3D, które są regularnie prezentowane na targach edukacyjnych oraz spotkaniach uczniów szkół technicznych organizowanych w naszej szkole i poza nią. Ponad to najnowsza drukarka w zeszłym roku szkolnym została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu "Elektryzująca Pasja", gdzie na 118 zgłoszonych prac zdobyła 3 miejsce.

Obecnie dzięki dofinansowaniu, które udało się otrzymać po wielu latach starań, mamy możliwość zbudowania nowej drukarki 3D o sporych gabarytach według zaawansowanego technicznie projektu Ultimaker.

Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych tematyką kółka, ponieważ brakuje rąk do pracy nad nowym projektem. Koło odbywa się w czwartki od godziny 14.00 do późnych godzin wieczornych w sali 24 - można przyjść w pasujących godzinach. Gwarantujemy miłą atmosferę, możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy technicznej i ciekawe doświadczenia.

Czytaj więcej...

WOLONTARIAT DAJE RADOŚĆ 😊😊😊

wolontariusz zse

Trzej uczniowie naszej szkoły Fabian Niesłony z kl. 1at, Sebastian Sieradzki z kl. 1ct oraz Szymon Gola z kl. 2 gt wzięli udział w zbiórce publicznej na rzecz hospicjum Betania przy cmentarzu komunalnym w Opolu-Półwsi, by chorym nowotworowo zapewnić jak najlepsze warunki na ostatnim etapie ich ziemskiego życia.

W zbiórce oprócz Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu, wzięły również udział Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 im. Przyjaźni Narodów Świata w Opolu.

Zbiórka trwała od godziny 9 do ok. godz. 16.15. Wolontariusze zebrali do puszek pokaźną kwotę 5320,38 zł.

Dziękuję chłopcy za wasze wrażliwe serca. Tak jak Fabian wielokrotnie mówił do odwiedzających opolską nekropolię: „dobro dane potrzebującym wróci”.

„Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” - spotkanie organizacyjne

projekt opolskie szkolnictwo zawodowe

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, którzy zadeklarowali się do udziału w stażach, bezpłatnych kursach oraz innych działaniach projektowych na spotkanie organizacyjne w dniu 13 listopada 2018 (wtorek).

Spotkanie odbędzie się w sali nr 13 o godz. 10:45 dla uczniów z klas: 3bt, 3ct, 3dt, 4at, 4ct oraz o godz. 11:35 dla uczniów z klas: 3at, 3et, 3ft, 4bt

Serdecznie zapraszamy.

Poprzedni projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2” został uznany w Europie za najlepszy: https://www.facebook.com/opolskieszkolnictwozawodowedlarynkupracy/?modal=admin_todo_tour

OBCHODY STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI W OPOLSKIM ELEKTRYCZNIAKU

flaga polski

SPORTOWO, ARTYSTYCZNIE, MATEMATYCZNIE, AKTYWNIE!
OBCHODY STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI W OPOLSKIM ELEKTRYCZNIAKU

Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla wszystkich Polaków; setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości skłania do organizowania różnych imprez, które podkreślą wagę tego jubileuszu. W Elektryczniaku uczniowie i nauczyciele podjęli wiele działań dla uczczenia odzyskania niepodległości.

Pierwsza okazja pojawiła się podczas obozu integracyjnego dla uczniów klas pierwszych, podczas którego odbył się Bieg na 100-lecie odzyskania niepodległości. 19 września o godzinie 11.11, w pełnym słońcu, ponad stu uczniów oraz kilku nauczycieli, dopingowanych przez pozostałych uczestników „Adaptaciaka”, wystartowało w Szkolnym Biegu Niepodległości. Dla niektórych uczestników akcji dystans okazał się sporym wyzwaniem, jednak pomysł, aby radosnym biegłem uczcić to radosne wydarzenie, zmobilizował nawet tych mniej wytrzymałych.

Czytaj więcej...

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

nowe horyzonty edukacji filmowje

Najbliższe spotkanie z filmem organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w ramach cyklu „Film polski” 2018/2019 odbędzie się 05.11. o 11.30 w kinie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Tym razem będzie to film Powidoki – z 2016 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy, według scenariusza Andrzeja Mularczyka. Jest to ostatnia produkcja w filmografii zmarłego w 2016 roku reżysera. Dzieło inspirowane jest biografią polskiego malarza Władysława Strzemińskiego (1893-1952), współzałożyciela i wykładowcy w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Film opowiada o okresie stalinizmu w Polsce, gdy Władysław Strzemiński sprzeciwił się doktrynie socrealizmu. Oprócz dbałości w przeniesieniu ówczesnych realiów na ekran, twórcy Powidoków poświęcili wiele miejsca samej sztuce i jej roli w życiu społecznym. W rolę główną wcielił się Bogusław Linda.

Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w tym spotkaniu zbiorą się 05.11. o 10.45 w holu szkoły na parterze i po sprawdzeniu obecności wspólnie wyruszymy do MDK. Osoby, które wcześniej wyraziły chęć przybycia bezpośrednio do MDK proszone są by tam na nas oczekiwać (na parterze).

Potrzebni wolontariusze

wolontariat ogloszenie

Stypendyści Marszałka Województwa Opolskiego

Nasi uczniowie: Daniel Kowalski, Jakub Golec oraz Paweł Stanik odebrali z rąk Marszałka Województwa Opolskiego stypendia dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach programu „Wspieramy najlepszych II”. Uroczystość miała miejsce w Filharmonii Opolskiej 17.10.2018 r

Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Elektryczniak uczcił 40 rocznicę wyboru papieża JANA PAWŁA II

wolontariat 40rocznica

Szkolne koło teatralne 16.X. 2018 roku w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową odwiedziło opolskie hospicjum Betania, aby tam razem z podopiecznymi uczcić tą ważną dla naszego narodu rocznicę. Chłopcy śpiewająco opowiadali o życiu Jana Pawła II, cytowali fragmenty jego autobiografii oraz recytowali jego poezję.

Dla chłopców ważna lekcja życia, mieli niecodzienną publiczność i niewątpliwie możliwość głębokiej refleksji nad celem i sensem człowieczego bytowania.

Dziękuję Michałowi Duszakowi z 1dt, Marcinowi Waligórze z 2dt, Dawidowi Kwaśnickiemu z 2ct oraz Szymonowi Goli z 2gt którzy byli narratorami i recytowali poezję Juliusza Słowackiego i Karola Wojtyły. Dziękuję również Tomaszowi Noga, Marcinowi Oleksemu, Tomaszowi Seibertowi oraz Kacprowi Tworzydło z 4dt. Zadbali oni o oprawę muzyczną wyśpiewując nam życie Jana Pawła II słowami Jacka Cygana do muzyki Piotra Rubika.

Czytaj więcej...

Nowa mobilna pracownia w Elektryczniaku

W ramach zawartego w maju 2018 roku porozumienia pomiędzy PGE Energia Odnawialna S.A z siedzibą w Warszawie a Zespołem Szkól Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu oraz zawartą umową darowizny PGE przekazało ZSEl fundusze na zakup wyposażenia do mobilnej pracowni OZE. Od roku szkolnego 2018/2019 nasi uczniowie z klas elektrycznych i mechatronicznych mogą na dodatkowych zajęciach uczyć się praktycznie o odnawialnych źródłach energii.

Czytaj więcej...

100 zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości cz.3

matematyka 100 lat

Czas na kolejne lata naszej niepodległości. Tym razem nadeszła pora na lata 70-te i 80-te ubiegłego stulecia.

Przedstawiamy tym razem pełne zestawy zadań maturalnych. Egzamin maturalny z matematyki w tamtych latach zupełnie różnił się od dzisiejszego.

W każdym województwie były inne zestawy zadań. Ba! Nawet w tej samej szkole bywały różne zestawy, w zależności od profilu klasy do której się uczęszczało.

Zestaw zawierał pięć zadań. Należało wybrać trzy i je rozwiązać. Czas przeznaczony na rozwiązanie tych zadań to 5 godzin. Wydaje się, że czasu było bardzo dużo. Ale dużo/mało – to pojęcia względne. Proponujemy zatem wybrać z jednego zestawu trzy zadania (zakładka - strony przedmiotowe) i spróbować się zmieścić z ich rozwiązaniem w owych pięciu godzinach. Powodzenia i miłej zabawy.