PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW ELEKTRYCZNIAKA NA JASNĄ GÓRĘ

Pielgrzymka maturzystów

25 kwietnia 2012r. nasi tegoroczni maturzyści pielgrzymowali na Jasną Górę, do duchowej stolicy Polski. Wspólne pielgrzymowanie uczniów wraz z nauczycielami pod przewodnictwem Dyrektora Władysława Opoki rozpoczęło się w środę o godz. 7.45 przed szkołą, gdzie podstawione zostały – po uprzednim sprawdzeniu przez policję – nasze cztery autokary.

Na Jasną Górę przybyliśmy około godz. 9. 40. Przed wspólną Mszą św., nasi uczniowie zwiedzali całość kompleksu sakralnego: bazylikę, skarbiec, kaplice, golgotę jasnogórską, mury obronne, można było również wejść na wieże, z której rozlega się piękna panorama. O godz. 11.00 zgromadziliśmy się wszyscy w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, gdzie zostaliśmy oficjalnie przywitani przez gospodarzy tego miejsca – Ojców Paulinów i razem uczestniczyliśmy w Eucharystii, której udział wzięli również maturzyści z różnych regionów Polski. Mszę św. w intencji maturzystów oraz grona pedagogicznego sprawował ks. Marian Saska.

 

Przed udaniem się w drogę powrotną do naszych domów, czekała na nas niespodzianka – Park Miniatur Architektury Sakralnej w dawnym kamieniołomie w Złotej Górze, w pięknej i malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W jednym momencie, każdy z nas mógł znaleźć się w ważnych dla całego chrześcijaństwa miejscach, znajdujących się na całym świecie. W bliskiej odległości od Jasnej Góry zebrane zostały najpiękniejsze bazyliki i sanktuaria z Ziemi Świętej, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Turcji i Armenii, by choć trochę przybliżyć zwiedzającym ich arcyciekawe dzieje i historię objawień w skali 1:25. To niesamowite miejsce wzbudziło wielkie zainteresowanie naszych uczniów oraz nauczycieli.

Ubogaceni czasem zamyślenia nad swoim życiem, czasem zatrzymania się i ofiarowania tych zmagań maturalnych oraz chwilami zachwytu w Parki Miniatur wróciliśmy szczęśliwie do Opola. Za trud zaangażowania, opiekę i świadectwo swojej obecności na pielgrzymce składamy serdeczne dzięki: p. Sylwii Święs, p. Ewie Dubaj, p. Elżbiecie Rogali, p. Annie Stankowicz, p. Iwonie Natalli, p. Elżbiecie Rokujżo, p. Marii Hulok, p. Zygmuntowi Zaborowskiego, p. Andrzejowi Olszowskiemu, p. Tomaszowi Lisek, p. Bogdanowi Rączka, ks. Marianowi Sasce, p. Piotrowi Dobrowolskiemu.

Naszą wdzięczność kierujemy również w stronę Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej oraz przewodnikom, którzy oprowadzali nas po Parku Miniatur w Złotym Stoku.

Panu Dyrektorowi Władysławowi Opoce oraz Pani Wicedyrektor Barbarze Górnik składamy serdeczne podziękowania za pomoc i troskę w organizacji pielgrzymki maturzystów. Matura to egzamin wiedzy, ale także czas podejmowania decyzji, która ma wpływ na kierunek i kształt całego życia.

Wszystkim maturzystom życzymy wszelkiej pomyślności na egzaminie dojrzałości oraz dobrych życiowych wyborów.