KOLEJNA WYCIECZKA DYDAKTYCZNA

Świdnica

16 lutego 2012r. w ekstremalnych warunkach pogodowych, najaktywniejsi uczestnicy programu „Akademia El 12” udali się do zakładów „Sonel” w Świdnicy.

Po drodze dołączyli do nas koledzy z Zespołu Szkół nr 4 we Wrocławiu. W zakładach „Sonel” zaprezentowano nam szeroką gamę produkowanych przyrządów pomiarowych o wysokim – światowym stopniu zaawansowania technologicznego. Mogliśmy się pochwalić, że laboratoria w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu od kilku lat posiadają sprzęt pomiarowy produkowany w tym zakładzie. W dwóch grupach oprowadzono nas po zakładzie, gdzie między innymi zapoznaliśmy się z pracą maszyn (robotów), które z ogromną precyzją i dużą prędkością uzbrajały w elementy elektroniczne wcześniej przygotowane płytki drukowane. Następnie w ośrodku szkoleniowym zaliczyliśmy intensywny, choć skrócony kurs obsługi sprzętu pomiarowego, a w oparciu o symulatory wykonywaliśmy pomiary. Bogatsi o wiedzę praktyczną z poszerzoną wyobraźnią techniczną wróciliśmy około osiemnastej do Opola.

W wycieczce wzięło udział 24 uczniów. Opiekunami z ramienia szkoły byli: Rafał Chwaliński i Joachim Strzałka. Wycieczką kierowała niezawodna Agnieszka Harus - specjalista ds. marketingu firmy „El12”.

Serdeczne dzięki składamy Panu Bronisławowi Frytowi właścicielowi firmy „El12” za wszechstronne wsparcie.