ENERGETAB 2018 Bielsko-Biała

To już 31. edycja międzynarodowych targów energetycznych – miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce. W tym roku na targach wystawiało się 712 wystawców a teren targów obejmował ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mieli możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.

Ekspozycja targowa obejmowała następujące obszary tematyczne:

  • przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej,
  • wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej,
  • elektrotechnikę i elektronikę przemysłową.

Uczniowie klas 4BT i 3BT mieli możliwość bardzo bliskiego zapoznania się z aparaturą elektryczną trudną do zaoferowania w warunkach laboratoryjnych. W  ostatnich kilkunastu latach, również Elektryczniak zaznacza corocznie swój udział w największych w Polsce targach nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego.

Na targi udaliśmy się 11 września 2018  autokarem razem z uczniami Śląskich Technicznych Zakładów  Naukowych z Katowic. Wyjazd był możliwy dzięki sponsorom pozyskanym przez „ Przedsiębiorstwo el12” a w szczególności przez firmę ERGOM. Uczniowie wrócili z targów z poszerzonym horyzontem zawodowym oraz z bagażem: katalogów, nagród oraz gadżetów.

Na koniec składamy podziękowanie właścicielowi firmy „Przedsiębiorstwo el12” panu Bronisławowi Frytowi za przychylne działania dla rozwoju i podniesienia poziomu kształcenia zawodowego naszych uczniów.