Szkocja zdobyta ponownie!

17 zdobywców z naszej Elektrycznej Dumy przemierzyło pól Europy i dotarło aż do oceanu! Ale zacznijmy od początku.

17 września wyjechaliśmy z Opola w kierunku Holandii. Po nocy spędzonej w autobusie dotarliśmy do pięknego Amsterdamu. Ze względu na nieprzewidziane okoliczności w trakcie przejazdu, mieliśmy niewiele czasu na zwiedzanie, ale w błyskawicznym tempie zdołaliśmy zobaczyć najpiękniejsze miejsca tego miasta. Urzeczeni atmosferą oraz widokami w godzinach wieczornych zameldowaliśmy się na promie aby po całonocnej podróży dotrzeć do Newcastle. Po opuszczeniu portu ruszyliśmy do Szkocji i trzy dni upłynęły nam na zwiedzaniu najciekawszych miejsc Szkocji: Parku Narodowego Trossach, miasta Stirling z piękną średniowieczną starówką i zamkiem oraz Wallace Monument – wieżą widokową stojącą w miejscu, z którego wielki bohater szkocki William Wallece dowodził wojskami szkockimi. Przejechaliśmy też przez Glencoe – najgłębszy wąwóz w Szkocji siedzibę słynnego szkockiego klanu Mc'Donaldów, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwart z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również trasa nie mniej słynnego pociągu do Hogwartu. Następnie dojechaliśmy nad ocean w okolicach Loch Morar, najgłębszego jeziora Szkocji.

Ostatni dzień pobytu w kraju Bravehearta upłynął nam na zwiedzaniu Edynburga . Zobaczyliśmy między innymi Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedrę St. Gile`s, Edinburgh Castle, Scott Monument. Z uczuciem niedosytu opuściliśmy Szkocję obiecując sobie, że jeszcze tam wrócimy, udaliśmy się do Londynu. Tu spędziliśmy dwa dni podziwiając najciekawsze miejsca stolicy Zjednoczonego Królestwa. Zaczęliśmy od dzielnicy CITY z Katedrą Św. Pawła, London Bridge, Tower of London, Tower Bridge i słynne Muzeum Figur Woskowych.

Ostatni dzień naszego odkrywania Londynu to przejazd London Eye, podziwianie budynków Parlamentu ze słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu – dzwon Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Leicester Square. Ostatnia godzina pobytu w Londynie upłynęła nam na zakupach pamiątek przy Oxford Street. Z żalem opuściliśmy Londyn aby udać się w podróż powrotną do Polski.

Oprócz wrażeń których dostarczyły nam zwiedzane miejsca, wyjazd był znakomitą okazją do sprawdzenia swoich kompetencji językowych ponieważ nocowaliśmy u rodzin szkockich i angielskich. Było to duże wyzwanie bo szkocka odmiana angielskiego znacząco odbiega od standardowej wymowy, ale okazało się, że przy odrobinie dobrych chęci udało się nam porozumieć.

Wycieczka była fantastyczna i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się odwiedzić kolejny zakątek Zjednoczonego Królestwa. Już niedługo przedstawimy plany przyszłorocznego podboju Kornwalii. Zachęcamy do śledzenia szkolnej strony internetowej oraz FB.