Wyjazd do Berlina

Marzenie o przedłużeniu wakacji ziściło się dla 42 uczniów z klas 4FT, 3FT, 2FT, 2AT oraz ich opiekunów. Grupa spędziła pierwsze dwa dni roku szkolnego na wyjeździe do Berlina.

Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w targach elektroniki IFA 2017. Nauczyciele oraz uczniowie mogli tam zarówno z przewodnikiem jak i na własną rękę zanurzyć się w świat nowoczesnych technologii i wyrafinowanego sprzętu elektronicznego. Dziesiątki wystawców z całego świata prezentowało tam swoje urządzenia RTV i AGD.

Po zwiedzeniu wystawy mieliśmy szansę spojrzeć na miasto z perspektywy rzeki Szprewy za sprawą rejsu statkiem. Po obiadokolacji chętni uczestnicy wybrali się na nocny spacer po Potsdamer Platz.

Drugi dzień spędziliśmy głównie na pieszej wędrówce przez centrum Berlina wraz z panią przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o znanych miejscach i budynkach. Odwiedziliśmy m.in. Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, czerwony ratusz, najstarszą dzielnicę – Nikolaiviertel, pozostałości Muru Berlińskiego wraz z przejściem granicznym Checkpoint Charlie, Reichstag oraz Bramę Brandenburską.

Ostatnim, ale nie mniej ciekawym, punktem programu była wizyta w gabinecie figur woskowych Madame Tussaud’s, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Spotkanie Kennedy’ego, Obamy, Angeli Merkel czy Jana Pawła II to był tylko wstęp do tego co miało nastąpić: aktorzy, sportowcy, muzycy czy postaci z Gwiezdnych Wojen byli gotowi by znaleźć się w blasku fleszy wraz z chętnymi uczniami i nauczycielami.

Bardzo dziękujemy P. Lidii Gargul, P. Agnieszce Świsulskiej, P. Grażynie Łomny oraz P. Rafałowi Chwalińskiemu za opiekę nad grupą podczas wyjazdu.