Amsterdam - Szkocja - Anglia

Termin: 17.09.2017 – 24.09.2017

CENA: 1590 zł

szkocja fontanna

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ - wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy, Holandię do Amsterdamu.

2 DZIEŃ - przyjazd do AMSTERDAMU. Spacer po mieście: Stare Miasto ze swoimi licznymi i malowniczymi kanałami, Plac Dam przy którym stoi Pałac królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej . Zaokrętowanie na promie ok. godziny 17-tej. Nocne przepłynięcie do Newcastle . Kabiny 4-osobowe.

3 DZIEŃ - śniadanie z prowiantu biura. Przypłynięcie do Newcastle. Przejazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką i zamkiem. Nieopodal zobaczymy też Wallace Monument – wieżę widokową stojącą w miejscu, z którego wielki bohater szkocki William Wallace dowodził wojskami szkockimi Przejazd do rodzin na o biadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ - ś niadanie, przejazd do Fort William, widok na Ben Nevis – najwyższy szczyt w Wielkiej Brytanii. Przejazd przez Glencoe – najgłębszy wąwóz w Szkocji siedzibę słynnego szkockiego klanu Mc'Donaldów. Przejazd w nieodległą, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwarth z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również trasa nie mniej słynnego pociągu do Hogwarthu. Następnie wizyta nad pełnym oceanem w okolicach Loch Morar, najgłębszego jeziora Szkocji. Po nasyceniu się widokiem oceanu przejazd górskimi wąwozami w okolice Stirling. Po drodze przejeżdżamy przez krainę słynnego Rob Roya – Trossachs. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do EDYNBURGA – stolicy Szkocji. Tam zwiedzamy m. in. Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedrę St. Gile`s, Edinburgh Castle, Scott Monument. Obiadokolacja. Nocny przejazd do Londynu.

6 DZIEŃ - śniadanie w McDonald's. Przejazd do Madame Tussaud's – zwiedzanie słynnego muzeum figur woskowych. Następnie przejazd do centrum Londynu; dzielnica CITY: Katedra Św. Pawła, London Bridge, Tower of London – z zewnątrz, Tower Bridge spacer po Dokach Św. Katarzyny. Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ - śniadanie. Dalsze zwiedzanie Londynu: London Eye, budynki Parlamentu z słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu – dzwon Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover – przeprawa promem lub eurotunelem do Calais. Przejazd w kierunku Polski.

8 DZIEŃ - powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

  • realizację programu wycieczki;
  • 5 śniadań: 3 u rodzin, 1 z prowiantu biura, 1 w McDonald's; 4 obiadokolacje: 3 u rodzin, 1 w restauracjach typu fast-food (restauracje typu Mc'Donald's, Pizza Hut); 3 packed lunche u rodzin;
  • 3 noclegi u rodzin brytyjskich (od 2 do 5 osób u jednej rodziny);
  • 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych;
  • ubezpieczenie NNW i KL;
  • przeprawa promowa Amsterdam – Newcastle, Dover - Calais (prom lub eurotunel);
  • przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek, DVD);
  • opiekę pilota.

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przejazdów komunikacją miejską ok. 90 GBP osoby do 16 roku życia, 105 GBP osoby powyżej 16 roku życia oraz obiadokolacji na promie - proszę zaopatrzyć się we własne wyżywienie na czas przeprawy promowej. Świadczeń nie ujętych w programie. Ubezpieczenia od chorób przewlekłych (można ubezpieczyć się za pośrednictwem biura za dopłatą lub indywidualnie).

UWAGA: Program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach. Istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą.

Cena skalkulowana dla grupy 44 uczestników płatnych. Ceny biletów wstępu podane na rok 2016. W roku 2017 ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Biuro Turystyczne TRAVEL ART ul. H. Kołłątaja 11/16, 45-064 Opole
tel/fax 077/4546065, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.