Elektryczniak w Zakładzie Kronospan – Strzelce Opolskie

Dnia 10 stycznia 2017 r. klasy 3bt i 3et wraz z opiekunami (p. G. Łomny, p. J. Respondowicz – Oliwa i p. A. Barczuk) udali się na wycieczkę dydaktyczną do Zakładu KRONOSPAN w Strzelcach Opolskich.

Zakład ten jest wiodącym producentem wysokiej jakości materiałów drewnopochodnych (płyty meblowe, podłogi). Posiada filie w Europie, Azji i Ameryce Północnej (USA).

W Polsce Zakłady KRONOSPAN działają w Poznaniu, Szczecinku, Strzelcach Opolskich, Mielcu, Pustkowie, Szczecinie, Dobroszycach oraz Rudawie.

Ważnym elementem strategii rozwoju firmy KRONOSPAN jest dbałość o środowisko naturalne poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz efektywne zużycie surowców. Uczniowie podczas zwiedzania mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami stosowanymi w procesie produkcyjnym. Zadawali wiele pytań, na które pracownicy zakładu udzielali chętnie wyczerpujących odpowiedzi.

Wycieczka przebiegła w miłej, sympatycznej atmosferze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy ogrzali się gorącą kawą lub herbatą, częstowali się słodyczami i każdy uczeń oraz opiekun otrzymał prezenty z gadżetami firmy.