Elektrycy z wizytą w fabryce silników elektrycznych „Besel” w Brzegu

W drugiej połowie marca uczniowie Technikum Elektrycznego w Opolu byli z wizytą w fabryce silników elektrycznych „Besel” w Brzegu. Fabryka wchodzi w skład Grupy Contoni – lidera w produkcji silników elektrycznych w Polsce. Wyroby znajdują wszechstronne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu(obrabiarkach, urządzeniach klimatyzacyjnych, wentylatory, pompy, urządzenia automatyki). Głównym polem działalności BESEL SA. Est produkcja silników indukcyjnych zwartych w zakresie od 0,4 kW do 2,2kW. 

Besel to nowoczesne i innowacyjne przedsiębiorstwo na które składają się: wydział odlewniczy korpusów silników, wydział mechaniczny prasowania, obróbki wirników, dział uzwojenia stojanów, dział montażu silników i dział kontroli silników. Fabryka dostarcza swoje silniki do odbiorców krajowych i zagranicznych min. Do Czech, Słowacji, Belgii, Szwecji. 

 

Uczniowie mieli możliwość przejść cały proces produkcyjny od projektu jak do gotowego produktu. Taka wycieczka daje więcej niż sucha teoria. Można w pełni zrozumieć to o czym się uczymy na lekcjach z maszyn elektrycznych.

„Teraz wiem że mógłbym pracować w takiej fabryce” – mówi uczeń Robert Leśniak. Był to bardzo ciekawy wyjazd umożliwiający poznanie produkcji silników elektrycznych.