WYJAZD INFORMATKÓW DO POZNANIA

W ostatnich dniach 2015 roku uczniowie klasy 3dt wzięli udział w warsztatach informatycznych w Fundacji E – szkoła połączonych z wizytą studyjną w firmie TALEX w Poznaniu. Zostali wprowadzeni tam w tajniki połączeń sieciowych i systemów serwerowych – nauczyciele podkreślili od czego zacząć, na co zwrócić uwagę itp.

Młodzi informatycy mieli także okazję wykorzystać zdobytą wiedzę z zarządzania Windows'em Server2012 podczas zajęć w pracowni komputerowej. Najaktywniejszych spotkały nagrody w postaci upominków elektronicznych.

Następnego dnia informatycy z Elektryczniaka zwiedzili siedzibę firmy „Talex” zarządzającą serwerami takich organizacji jak bank WBK czy Allegro. Uczniowie mogli zobaczyć serwerownie „z prawdziwego zdarzenia”. Właściciele firmy podczas krótkiego wykładu opowiedzieli o swoich początkach w świecie informatyki i biznesu. Podzielili się również wskazówkami przydatnymi na początek drogi zawodowej.

Wyjazd przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczniowie mieli okazję zwiedzić nie tylko placówki informatyczne, ale także kulturowe, min. Muzeum Brama Poznania. Brama Poznania jest miejscem opowiadającym, za pomocą multimedialnych ekspozycji o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. Uczniowie mieli również podczas pobytu w hostelu zorganizować skromną wigilię klasową, podczas której uczniowie i opiekunowie mogli podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne życzenia. Wizyta w Poznaniu tuż przed Bożym Narodzeniem to również niepowtarzalna okazja poczucia świątecznego klimatu stolicy Wielkopolski.