„Elektryzująca wycieczka”

W dniu 4 listopada 2015r. uczniowie klasy 2 ET odwiedzili fabrykę IFM Ecolink w Opolu.

Fabryka ta jest częścią firmy IFM electronic produkującej czujniki i przewody potrzebne do ich podłączenia. Firma ta powstała ponad 40 lat temu, a jej główna siedziba znajduje się w Essen w Niemczech. IFM posiada oddziały niemal na całym świecie!

Na początku wycieczki klasa spotkała się z przedstawicielką firmy, która opowiedziała o fabryce jak i o całej firmie. Następnie uczniowie zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa panujących na hali produkcyjnej.

Najciekawszą częścią wycieczki było zwiedzanie hali produkcyjnej. Uczniowie z ciekawością obserwowali poszczególne etapy produkcji. Hala była ogromna, a na każdym stanowisku powstawał inny element całości. Uczniowie byli oprowadzani po hali przez dwóch inżynierów, którzy opowiadali  o samej pracy na produkcji  i o poszczególnych stanowiskach, a także maszynach, które się tam znajdowały. Uczniowie byli zafascynowani całym procesem  i organizacją oraz  porządkiem, który panował na hali. Klasa mogła na własne oczy zobaczyć jak ważne są szczegóły i precyzja wykonywanych prac.

Gdy uczniowie obejrzeli cała halę poszli na spotkanie z inżynierem i panią kierownik, którzy opowiedzieli na czym polega praca w tej fabryce. Następnie klasa miała możliwość zadawania pytań.

Na zakończenie wizyty, każdy uczestnik dostał torbę z upominkami od firmy IFM Ecolink .