ELEKTRYCZNIAK w firmie DIEHL Controls w Namysłowie

W środę 5 listopada klasa 3et miała okazję zwiedzić zakład DIEHL controls w Namysłowie. Do Namysłowa zawiózł nas autokar. Po dotarciu na miejsce dostaliśmy identyfikatory i weszliśmy na teren zakładu. Po przywitaniu, zapoznaliśmy się z działalnością firmy DIEHL controls, która jest producentem elektronicznych podzespołów do sprzętu AGD dla różnych firm znanych marek.

Aby móc bezpiecznie poruszać się po hali produkcyjnej i części magazynowej zakładu przeszliśmy obowiązkowo szkolenie z zakresu bhp. Sami też musieliśmy się przygotować do wejścia na halę produkcyjną. Każdy otrzymał odpowiedni fartuch i obuwie ze wzmocnionymi noskami, które zabezpieczało nasze stopy. Przed wejściem na halę jeszcze raz zostaliśmy poinstruowani jak bezpiecznie poruszać się po hali, i jeszcze tylko przejść test ESD (test uziemienia osobistego), po pozytywnym przejściu tego testu należało przykleić na fartuch naklejkę, że wszystko jest w porządku i dopiero wtedy pozwolono nam zwiedzać halę.

Podzieleni na dwie grupy weszliśmy. Na hali produkcyjnej oglądaliśmy jak odbywa się montaż różnych układów elektronicznych, płytek drukowanych i innych elementów stosowanych w sprzęcie agd. W części produkcji proces ten jest zautomatyzowany a ingerencja pracownika ogranicza się do kierowania, kontroli i nadzoru tego procesu. Niestety, na hali nie wolno było robić zdjęć. Oprowadzający nas inżynier objaśniał nam poszczególne etapy produkcji, przybliżał zasady działania maszyn i odpowiadał na nasze pytania. Po zakończeniu zwiedzania spotkaliśmy się w sali i każdy uczestnik wycieczki otrzymał upominek od firmy DIEHL controls.

Do Opola wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o wiedzę, o produkcji układów elektronicznych.