Elektryczniak w firmie Zott

We wtorek 06.10. dwie klasy mechatroniczne, czyli 2at oraz 3at skorzystały z niezwykłej okazji, jaką było zwiedzanie jednej z największych fabryk w naszym województwie.

Na początku wycieczki nasi uczniowie zostali powitani przez panią dyrektor, która w kilku słowach opowiedziała o firmie Zott, o opolskiej fabryce, o ogólnej polityce zakładu oraz odpowiadała na pytania naszych uczniów. Należy również wspomnieć, że podczas spotkania uczniowie delektowali się produktami wytwarzanymi w opolskiej fabryce.

Następnym etapem wycieczki była część merytoryczna, czyli zwiedzanie całego zakładu. Ze względu na przepisy, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i obie grupy ze swoimi przewodnikami udały się do wnętrza fabryki. Nasi uczniowie na własne oczy zobaczyli całą drogę, jaką musi odbyć mleko od cysterny do produktu finalnego lądującego ostatecznie w przepastnych chłodniach. Po drodze widzieliśmy jak wygląda w pełni zmechanizowana linia produkcyjna, z ogromnymi maszynami, w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Niestety, ze względów bezpieczeństwa, nie mogliśmy zrobić zdjęć wewnątrz.

Skorzystaliśmy również z okazji oglądnięcia „serca” zakładu, czyli miejsca skąd wszystkie procesy są monitorowane i sterowane. Na pożegnanie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i każdy uczestnik otrzymał torbę słodkich niespodzianek.