WYCIECZKA W BESKID ŚLĄSKI

1 czerwca 2015 r. klasa 1dt oraz 1at wraz z opiekunami: Panią Elżbietą Rogalą, Panią Agnieszką Nowak, Panią Danutą Łągiewką oraz Panem Andrzejem Dobranowskim wyruszyły na trzydniową wycieczkę w okolice Beskidu Śląskiego. Już pierwszego dnia zdobyliśmy szczyt – Czantorię. Następnie mieliśmy okazję posilić się i wypocząć na polanie pod szczytem, ciesząc oczy pięknymi widokami. Gdy już zregenerowaliśmy siły, zeszliśmy szlakiem do Ustronia. Osoby bardziej zmęczone miały możliwość zjechania wyciągiem krzesełkowym. Następnie pojechaliśmy do ośrodka w Brennej. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na obiadokolację. W ośrodku mieliśmy halę sportową, musieliśmy więc ją odwiedzić. Po wysiłku sportowym wszyscy, którzy zgłodnieli, mieli okazję upiec kiełbaski. Przy ognisku umilaliśmy sobie czas śpiewem i grą na gitarach.

Drugiego dnia, od razu po śniadaniu, udaliśmy się podziwiać Zaporę i Jezioro Czerniańskie oraz okolice Zamku Prezydenta Rzeczypospolitej, który obecnie pełni funkcję rezydencji głowy państwa. Kolejną atrakcją była skocznia Adama Małysza w Wiśle-Malince. Następnie przeszliśmy Aleją Gwiazd Sportu na głównym deptaku Wisły. W holu Domu Zdrojowego mieliśmy okazję zobaczyć rzeźbę Adama Małysza z białej czekolady. W Muzeum Beskidzkim zapoznaliśmy się z historią oraz życiem i twórczością jego mieszkańców. Mieliśmy też okazję, by odwiedzić galerię "Sportowe Trofea Adama Małysza” oraz zobaczyć, gdzie mieszka ten legendarny polski skoczek . Wszyscy chętni mogli też spędzić miło czas na basenie w hotelu Gołębiewski.

W środę po śniadaniu nadszedł czas, by się spakować. Udaliśmy się do autobusu, gdzie opiekunowie zaskoczyli nas i obdarowali każdego lodem. Przejechaliśmy do miejscowości Jaworze, skąd wyruszyliśmy zdobywać kolejny szczyt - Błatnią. Po relaksie w schronisku zeszliśmy innym szlakiem do Jaworza. W drodze powrotnej nie mogło obejść się bez posiłku, na który zatrzymaliśmy się w Żorach. Szczęśliwi i wypoczęci wróciliśmy w godzinach popołudniowych do domów.

Specjalne podziękowania za spędzony z nami czas składamy opiekunom wycieczki: Pani Elżbiecie Rogali, Pani Agnieszce Nowak, Pani Danucie Łągiewce oraz Panu Andrzejowi Dobranowskiemu.