Maturzyści na Jasnej Górze

8 kwietnia 2015 r. nasi maturzyści oraz uczniowie klasy 3az pielgrzymowali do jasnogórskiego sanktuarium w Częstochowie. Młodzież naszej szkoły chciała ofiarować swoje lęki i niepokoje i zawierzyć Matce Bożej egzamin dojrzałości.

Wielu maturzystów z różnych stron Polski pielgrzymuje do Matki Bożej na Jasną Górę, a nasza szkoła włączyła się w ten wielki strumień pielgrzymów. Przybyło nas 1400 pielgrzymów z 25 szkół diecezji opolskiej.

Nasze wspólne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w środę o godz. 8.00. W autokarze maturzyści zostali zapoznani z historią jasnogórskiego sanktuarium oraz z dziejami naszej Ojczyzny, która tak mocno wpisana jest w historię Jasnej Góry.

Nasz pobyt w sanktuarium rozpoczął się od nabożeństwa „Droga Światła” na jasnogórskich wałach. Uczniowie z naszej szkoły prowadzili rozważanie jednej stacji oraz nieśli krzyż ze stułą oraz paschał.

O godz. 13.00 w ich intencji naszych maturzystów jak również całego grona pedagogicznego sprawowana była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył bp Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej.

Na zakończenie Mszy św. maturzyści całej diecezji dokonali aktu zawierzenia młodzieży w opiekę Matki Bożej Częstochowskiej.

Uczniowie mieli też okazję zwiedzenia: bazyliki, skarbca, kaplicy, muzeum, golgoty jasnogórskiej. Po tym wszystkim wyruszyliśmy w drogę powrotną z Częstochowy do Opola. 

Warto podkreślić fakt, że uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony, zaprezentowali wysoką kulturę osobista i religijną. Każdy wrócił ubogacony tym czasem zamyślenia nad swoim życiem, czasem zatrzymania się i ofiarowania tych zmagań maturalnych.

Za trud zaangażowania i świadectwo swojej obecności na pielgrzymce składam serdeczne dzięki: p. Barbarze Górnik, p. Monice Krzeptoń, p. Beacie Peczeniuk, p. Mirce Korzekwie, p. Angelice Dziubałtowskiej, p. Rafałowi Chwalińskiemu, p. Waldemarowi Dobrowolskiemu, p. Marii Hulok, ks. Adamowi Gromadzie, ks. Marianowi Sasce, p. Piotrowi Dobrowolskiemu.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski