Wycieczka klasy 3AT do Krasiejowa

pbl

Pierwszego dnia października uczniowie klasy 3at wraz z opiekunami Panią Iwoną Natalli oraz Panem Rafałem Chwalińskim wzięli udział w wycieczce do Krasiejowa , której główną atrakcją był Paintball.

Po przybyciu na miejsce, ok. godziny 10:00, przebraniu w specjalne kombinezony i napełnieniu magazynków kulkami rozpoczęła się musztra. Uczestnicy zostali krótko przeszkoleni z obsługi broni. Następnym etapem było podzielenie się na 2 zespoły składające się z 14 uczniów i jednego opiekuna, dopiero wtedy można było przystąpić do rozgrywek.

Pierwsza potyczka była dość wyrównana, ostatecznie jednak mecz wygrała drużyna czerwonych, z przewagą 2 żołnierzy. Po krótkiej przerwie i uzupełnieniu amunicji doszło do kolejnego starcia w którym znów górą była drużyna czerwonych , która po uśpieniuczujności przeciwnika przeprowadziła składną akcję zdobycia flagi.

Następnym scenariuszem walki była "obrona wzgórza". Zwycięstwo w tym, jakże trudnym zadaniu , przypadło drużynie niebieskiej. Dzięki niezwykłej determinacji Niebiescy zdołała utrzymać wzgórze przez 15 minut i tym samym zwyciężyli. Po tej batalii obydwie drużyny zgodnie zadecydowały, że najlepszym rozwiązaniem będzie walka bez scenariusza (tzw. Deathmatch). Z rundy na rundę liczba uczestników malała. Było to spowodowane wyczerpywaniem się zapasów amunicji.
W ostatnim meczu zasady zostały zmienione: osoba która została trafiona nie schodziła z pola bitwy, lecz wracała do bazy ( punkt respawn), z której „wskrzeszona” mogła powrócić do walki.

Gdy już padły ostanie strzały i nastał pokój, dla przypieczętowania rozejmu wszyscy uczestnicy zasiedli przy wspólnym ognisku. Po spożyciu przepysznych kiełbasek wyruszyli w drogę powrotną, by o godzinie 15:30 być już na dworcu głównym w Opolu.

Wycieczka była wspaniałą rozrywką i niecodzienną lekcją, uczniowie nabyli umiejętność współpracy oraz poznali sposoby aktywnego spędzania czasu. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale szczęśliwi.