Ekspedycja 5 w Tatrach

Szkolny Klub Górski wyruszył na kolejną wyprawę - Ekspedycję 5. Kierunek Tatry; piękne, malownicze i dumne, bo najwyższe góry w Polsce.

To co wyróżniało tą ekspedycję od innych to fakt, że nikt z nas nie musiał być odpowiedzialnych za trasę, ponieważ prowadził nas profesjonalny przewodnik tatrzański. Dzięki czemu nie musieliśmy się bać że się zgubimy:) Pan przewodnik co chwilę opowiadał nam o Tatrach o skale z jakiej są zbudowane o wyjątkowej florze i faunie najwyższych gór Polski a także o historii i kulturze jej mieszkańców. Dodatkowo mogliśmy liczy na praktyczne szkolenie wysokogórskie w trakcie przemieszczania się po szlakach tatrzańskich.

Czytaj więcej...

Maturzyści Opolskiego Elektryczniaka na Jasnej Górze

W Wielką Środę 17 kwietnia 2019 r. 76 Maturzystów Opolskiego Elektryczniaka pielgrzymowało do jasnogórskiego sanktuarium w Częstochowie. Młodzież naszej szkoły chciała ofiarować swoje lęki i niepokoje i zawierzyć Matce Bożej egzamin dojrzałości.

Nasze wspólne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy o godz. 8.00. Jeszcze tylko sprawdzenie autobusów przez opolską policję i mogliśmy już ruszać na Jasną Górę. W autokarze maturzyści zostali zapoznani z programem pielgrzymki, z historią jasnogórskiego sanktuarium oraz z dziejami naszej Ojczyzny, która tak mocno wpisana jest w historię Jasnej Góry.

Czytaj więcej...

Projekt „Let’s tackle it”

W dniach 6-12 marca 15 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Panią Anną Stanisławską, Panem Piotrem Dworaczykiem oraz Panem Arturem Rapińskim uczestniczyło w wycieczce do Neustadt an der Weinstraße. Odwiedzili tam w ramach programu Erasmus+ partnerów z projektu „Let’s tackle it”. Nasi uczniowie oraz uczniowie z partnerskiej szkoły przedstawiali projekty oraz programy, które wcześniej przygotowali, wymieniając się między sobą doświadczeniami oraz zdobytą wiedzą. A co się wydarzyło, przedstawiamy w poniższej relacji.

Czwartek rozpoczęliśmy od spotkania w BBS NW, szkole naszych gospodarzy, gdzie po przedstawieniu szkół oraz grup zwiedzaliśmy budynek – sale lekcyjne, pracownie oraz sale kształcenia praktycznego. W trakcie spotkań roboczych grupy miały czas na omówienie jakie projekty zostały przygotowane i jak będą przedstawiane. Aby się zintegrować z niemieckimi kolegami i koleżankami po południu wzięliśmy udział w grze terenowej dotyczącej rynku i starówki Neustadt.

Czytaj więcej...

Wycieczka do fabryki silników elektrycznych „Besel” w Brzegu

basel brzeg

15 marca uczniowie klas 3BT i 2BT byli w fabryce silników elektrycznych „Besel” w Brzegu pod opieką nauczycieli: Andrzeja Barczuka, Agnieszki Świsulskiej i Marka Małeckiego.

Fabryka wchodzi w skład Grupy Contoni – lidera w produkcji silników elektrycznych w Polsce. Wyroby znajdują wszechstronne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu(obrabiarkach, urządzeniach klimatyzacyjnych, wentylatorach, pompach, urządzenia automatyki). Głównym polem działalności BESEL SA. jest produkcja silników indukcyjnych zwartych w zakresie mocy od 0,4 kW do 2,2kW. Zastosowanie nowej technologii daje: mniejszą masę i poziom hałasu (o 1 klasę), większą trwałość i sprawność silnika.

Czytaj więcej...

ELEKTRYCZNIAK W ZAKOPANEM

W dniu 24.10.2018r klasy 3BT i 3FT wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami wyjechali na wycieczkę do Zakopanego. Tuż po przyjeździe mimo niekorzystnych warunków pogodowych wyruszyliśmy podziwiać Dolinę Kościeliską - wspaniały szlak na spokojną wędrówkę, pełną pięknych widoków. Drugi dzień wycieczki to wyprawa do najbardziej popularnego miejsca w Tatrach, słynnego w Polsce i za granicą - Morskiego Oka, które nie bez powodu jest także najczęściej wybieranym celem wycieczek. Przelotne opady deszczu nie zniechęciły uczniów, którzy pomimo niezbyt sprzyjających warunków dotarli do celu. Nad Morskim Okiem był czas na odpoczynek, zdjęcia i ciepły posiłek. W godzinach popołudniowych wróciliśmy do miejsca zakwaterowania. Ostatni, trzeci dzień wycieczki to spacer po słynnych Krupówkach a tuż po nim przejazd do największego kompleksu basenów termalnych w Polsce, do Chochołowa. Wypoczynek w ciepłej wodzie po dwudniowych pieszych wycieczkach okazał się strzałem w dziesiątkę. Wypoczęci i w pełni zrelaksowani udaliśmy się w drogę powrotną do Opola.

Czytaj więcej...

Londyn i okolice

TERMIN: 08.09.2019 – 15.09.2019
Cena: 1690 zł

PROGRAM RAMOWY:

1 DZIEŃ - wyjazd z Opola. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 DZIEŃ - przeprawa przez Kanał La Manche – Prom lub Eurotunel. Od rana zwiedzanie dwóch sąsiadujących ze sobą dzielnic Londynu: zabytkowego GREENWICH ze starym Obserwatorium Królewskim i południkiem 0, oraz CANARY WHARF - nowoczesnego centrum finansowego – spacer po dzielnicy pełnej nowoczesnej architektury, gdzie znajdują się też elementy pozostałe po dawnych londyńskich dokach - wizyta w ciekawym London Dockland Museum. Przejażdżka słynną Emirates Cable Car – kolejką zawieszoną ok 90m nad Tamizą, skąd roztacza się wspaniały widok na dzielnicę finansową. Wieczorem przejazd do rodzin, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ - śniadanie, następnie przejazd do centrum LONDYNU, spacer wzdłuż Tamizy: zwiedzanie: Museum of London, Katedra św. Pawła (z zewnątrz), Tower of London - słynne byłe więzienie, miejsce w którym można zobaczyć brytyjskie insygnia królewskie. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do LONDYNU – zwiedzanie STAMFORD BRIDGEStadionu drużyny Chelsea z przewodnikiem. Przejazd do HAMPTON COURT – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych Pałaców na terenie Anglii wraz z ogrodami. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ - po śniadaniu wizyta w Muzeum Wojny. Przejazd do centrum i zwiedzanie Buckingham Palace – londyńskiej rezydencji królewskiej. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ - po śniadaniu przejazd do centrum. Spacer po Hyde parku w stronę Dzielnicy Muzealnej. Zwiedzanie jednego z muzeów: Muzeum Nauki – ekspozycji pokazujących bogactwo i rozwój świata nauki na przestrzeni dziejów lub Muzeum Historii Naturalnej – ponad 70 milionów eksponatów obrazujących świat roślin i zwierząt oraz dzieje naszej planety lub Muzeum V&A – rzemiosło artystyczne z różnych epok – stroje, biżuteria, meble, wyposażenie wnętrz. Spacer w okolice najsłynniejszej ulicy handlowej miasta - Oxford Street. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie LONDYNU: budynki Parlamentu ze słynnym Big Benem, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park. Trafalgar Square, National Gallery, China Town, Leicester Square. Dla chętnych przejazd słynnym LONDON EYE lub wizyta w LONDON DUNGEON. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover – przeprawa promem lub eurotunelem do Calais.

8 DZIEŃ - przejazd przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy do Polski. Powrót do Opola w godzinach popołudniowych.

Cena wycieczki obejmuje:

  • przejazd autokarem z wc, klimatyzacją, barkiem, dvd;
  • 5 noclegów u rodzin brytyjskich;
  • 5 śniadań, 5 packed lunch, 5 obiadokolacji;
  • ubezpieczenie NNW i KL, opłata TFG;
  • opiekę pilota;
  • przeprawy promowe Calais – Dover - Calais lub Eurotunel.

UWAGA! Cena nie obejmuje : biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przejazdów komunikacją miejską Każdy z uczestników zobowiązany jest obligatoryjnie przygotować: ok 100 GBP (osoby do 16 lat) lub ok 125 GBP (osoby pow. 16 lat) - kwota ta obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy środkami komunikacji miejskiej (metro). Dokładna kwota podana będzie w terminie bliższym wyjazdu. UBEZPIECZENIA OD CHORÓB PRZEWLEKŁYCH – należy ubezpieczyć się dodatkowo.

Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegóły programu ustala pilot w porozumieniu z wychowawcami. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach obiektów, istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą.

 

Biuro Turystyczne „TRAVEL ART” , ul. H. Kołłątaja 11/16, 45-064 Opole

tel: 664 109 999 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.077 4546065; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.travelart.pl

 

ZAINTERESOWANI PROSZENI SĄ O ZGŁASZANIE SIĘ DO KATARZYNY MANSFELD LUB TOMASZA ŚNIEGURA.

ZAINTERESOWANI Z ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH PROSZENI SĄ O ZGŁASZANIE SIĘ DO MAGDALENY WÓJCIK - GUGULSKIEJ

Maturzyści naelektryzowali matematyką Różankę - obóz naukowy na Ziemi Kłodzkiej

29 uczniów klas czwartych Technikum Elektrycznego oraz 24 uczniów Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Opolu spędziło tydzień, 24-28. 09. 2018 r., w uroczej wsi Różanka koło Międzylesia. Celem wyjazdu było przede wszystkim powtórzenie wiadomości pod kątem matury rozszerzonej z matematyki. Pięciodniowy pobyt w górach był również doskonałą okazją do integracji uczniów klas maturalnych oraz poznania uroków Ziemi Kłodzkiej.

Wykłady rozpoczęły się zaraz po przyjeździe trwały do późnych godzin wieczornych. Naukę przeplataliśmy zajęciami sportowymi, a w przerwach relaksowaliśmy się grą w piłkarzyki i tenisa stołowego. Popołudnia uczestnicy obozu spędzali na wspólnym rozwiązywaniu zadań z list zwanych „Dobranockami”, które do późnych godzin nocnych omawiali z nauczycielami na wygodnych, skórzanych sofach. Odbyły się mecze matematyczne, Elektryk kontra Jedynka, w których najlepszą była grupa naszych maturzystów.

Czytaj więcej...

Kornwalia zdobyta

Tradycją naszej Szkoły jest wrześniowy wyjazd grupy uczniów (Best of the Best ;) na Obóz Językowy do Zjednoczonego Królestwa. Staramy się aby co roku zwiedzić inna cześć Wielkiej Brytanii. W tym roku postanowiliśmy zdobyć Kornwalię.

Po podróży długawej (ok. 20 godzin),ale niezbyt męczącej wylądowaliśmy, a jakże, na ludnej wyspie zwanej Brytanią. Już przed południem byliśmy w Londynie, który przywitał nas przepiękna aurą. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Historii Naturalnej, później poszliśmy odwiedzić Elżbietę II w pałacu Buckingham, ale jako, że jej nie było, nie wchodziliśmy do środka. Potem poszliśmy odwiedzić BIG Bena, ale jego też nie zastaliśmy (remont wieży) . W końcu udaliśmy się, nieco zirytowani, na herbatkę na Downing Street 10 do premier Teresy May, ale nas nie wpuściła. Rozczarowani tym faktem ruszyliśmy na dalszy spacer po pięknym i słonecznym Londynie. Wieczorem zakwaterowaliśmy się u londyńskich rodzin.

Czytaj więcej...

ENERGETAB 2018 Bielsko-Biała

To już 31. edycja międzynarodowych targów energetycznych – miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce. W tym roku na targach wystawiało się 712 wystawców a teren targów obejmował ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mieli możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.

Ekspozycja targowa obejmowała następujące obszary tematyczne:

  • przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej,
  • wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej,
  • elektrotechnikę i elektronikę przemysłową.

Czytaj więcej...

Informatycy z 2GT na wycieczce we Wrocławiu

W dniach 23-24.04.2018 klasa 2GT wraz z wychowawczynią Mirosławą Korzekwą, Krzysztofem Nicponiem oraz Jarosławem Stykałą wybrała się na wycieczkę do Wrocławia.

Nasza podróż rozpoczęła się w poniedziałek rano na stacji PKP, z której udaliśmy się pociągiem do Wrocławia. Po przyjeździe udaliśmy się do Aquaparku. Spędziliśmy w nim 3 godziny świetnej zabawy. Następnie przeszliśmy do SkyTower’a, aby spojrzeć na Wrocław z góry. Mogliśmy tam dostrzec Auqapark, stacje PKP, stadion, rynek i dużo wiele innych ciekawych miejsc.

Po zjeździe na ziemię, tramwajem przejechaliśmy do hotelu, w którym mogliśmy odpocząć. Chwilę później przeszliśmy na rynek gdzie dostaliśmy czas na indywidualne zwiedzanie i spożycie posiłku.

Czytaj więcej...