ZEBRANIE SZKOLNEGO KOŁA LOK

W dniu 16.10.2012 r. odbyło się zebranie koła szkolnego LOK. W referacie sprawozdawczym przedstawione zostały najważniejsze dokonania Koła w minionym roku szkolnym, były to: 

  • 3 miejsce drużynowo w zawodach wojewódzkich pn. „Sprawni jak żołnierze’’,  
  • 2  miejsce drużynowo w zawodach o puchar dowódcy 1 p.sap. w  Brzegu,  
  • 1 miejsce drużynowo w konkursie nt. udziału żołnierzy polskich w misjach pokojowych w latach 1953-2009 ‘’. 

Członkowie Koła odnosili również sukcesy indywidualne. Do najlepszych i najaktywniejszych należeli: Agnieszka Kornijczuk, Paweł Markuszewski, Maciej Krakowiak, Adam Bąk, Łukasz Waldmajer, Michał Głuszek, Szymon Jacheć, Mateusz Rzemykowski, Michael Dziony, Tomasz Dobranowski, Gabriela Lorenc.

Działalność Koła jest wielokierunkowa. Prowadzona jest w 7 sekcjach specjalistycznych. To spośród członków poszczególnych sekcji rekrutują się uczestnicy przedsięwzięć na szczeblu szkoły, powiatu i województwa. Łącznie w w/w przedsięwzięciach w minionym roku szkolnym  zaangażowanych było ponad 120 naszych członków.

Czytaj więcej...

OSIĄGNIĘCIA CZŁONKÓW KOŁA SZKOLNEGO LOK W ZSEl. w r.szk. 2011/2012

L.p.              Rodzaj                       Uczestnicy Klasa Punkty Miejsce Uwagi
1. Turniej Wiedzy Pożarniczej Michael Dziony                    Tomasz Konieczny                           Mateusz Rzepka                     Paweł Juszczyszy                          Damian Mainka                               Mateusz Kupka                                  Kamil Przemus                            2 f             2 a          2b             1 b            1 a            2 b            1 a               27             25             22             20             20             20               20                 1                 2                  3                  4                  4                  4                  4                           
 2. Konkurs pt. „ Z Kodeksem pracy na Ty Mateusz Rzemykowski      Damian Szober                   Patryk Pluskota                   Mateusz Wocka                  Krzysztof Danisz                Mateusz Wilczyński           Mateusz Krzyżek 2 d           2 a            2 d           2 d           2 a            2 d            2 a 18                  17               16               15               14               13               13 1                2                   3                   4                   5                    6                   6  
3. Zawody sportowo-obronne pt.” Sprawni jak żołnierze ‘’ Michał Głuszek                 Paweł Markuszewski         Łukasz Waldmajer 4 d           2 c           2 e                    240                     3  
4. Konkurs pt.     Udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych – etap szkolny Maciej Krakowiak            Adam Bąk                         Szymon Jacheć                  Mateusz Mrozek               Michał Kocot                    Michał Grygiel                  Jacek Michalak 3 d           3 b           2 a           2 b           3 a             2 b           2 b 31               29               28                25               24               23                   23               1                  2                  3                    4                   5                   6                     6  
5. Konkurs pt.        „ Udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych  Maciej Krakowiak           Adam Bąk                        Szymon Jacheć 3 d            3 b           2 a 43               43               33                         1  
6. Młodzieżowy turniej motoryzacyjny Kamil Łukaszyński         Mateusz Łączka              Krzysztof Danisz 3 a          3 a            3 a                       6  
7. Zawody o puchar dowódcy 1 pułku saperów w Brzegu Michał Głuszek            Paweł Markuszewski     Łukasz Waldmajer 4 d          2 c           2 e                   21                        2  

OBCHODY "DNIA WETERANA" W OPOLU

3 Maja

OBCHODY „DNIA WETERANA’’ W OPOLU
24.05.2012 r.

Z udziałem weteranów misji pokojowych , młodzieży szkolnej oraz zaproszonych gości , odbyły się w Opolu uroczystości z okazji „ Dnia Weterana’’ działań poza granicami państwa . Bogaty program obchodów obejmował m.inn. udział młodzieży szkolnej w konkursie plastycznym oraz tematycznym nt. udziału polskich żołnierzy w misjach pokojowych , spotkanie z uczestnikiem misji w Iraku i Afganistanie – st.chor.sztab. Stanisławem Gawłem z 10 Brygady Logistycznej , zwiedzanie Brygady , spotkanie z weteranami misji Uroczystość zaszczycili swą obecnością : wojewoda opolski p. Ryszard Wilczyński , doradca marszałka województwa opolskiego – p. Janusz Wójcik , prezes ZW ZŻWP – płk Zbigniew Owczarek , prezes ZW ZKRPiBWP – płk Stefan Szelka , z-ca szefa WSzW w Opolu – ppłk Stanisław Maksymowicz , logistyk 10 B.Log. – ppłk Grzegorz Zgliński.

Czytaj więcej...

WARSZTATY Z I POMOCY W TURAWIE

ME 2012

W niesprzyjających warunkach , przy padającym deszczu odbyły się w Turawie w ośrodku wypoczynkowym Ochotniczych Straży Pożarnych , tegoroczne warsztaty z I pomocy . Naszą szkołę reprezentowali : Paweł Markuszewski , Dominika Kurek / kl. 2 C / , Łukasz Waldmajer / kl. 2 E / i Marian Setnicki / kl.1 A / . Celem warsztatów jest doskonalenie umiejętności praktycznych z zakresu I pomocy . W warsztatach udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Opola , powiatu opolskiego i krapkowickiego . Warsztaty swą obecnością zaszczycili wicemarszałek województwa opolskiego Tomasz Kostuś oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu nadbrygadier Karol Stępień . Na wstępie strażacy – ratownicy dali pokaz udzielenia I pomocy w wypadku drogowym.

Czytaj więcej...

MISJE POKOJOWE POLSKICH ŻOŁNIERZY

Misje pokojowe

W dniu 19.04.2012 r. w „Elektryczniaku’’ odbyły się szkolne eliminacje nt. udziału polskich żołnierzy w misjach pokojowych w l. 1953 -2011. Uczniowie mieli za zadanie uporać się z 38 pytaniami obejmującymi dość szeroki zakres tematyczny i czasowy. Pytania dotyczyły udziału naszych żołnierzy, a także policjantów w operacjach pokojowych w różnych regionach świata /Korea, Półwysep Indochiński, Egipt, Syria, Liban, Czad, Kongo, Namibia, Angola, Bałkany, Irak, Afganistan, itd./.

W br. eliminacje szkolne jak i konkurs na szczeblu wojewódzkim odbywają się w szczególnym okresie, a mianowicie w przededniu 60-rocznicy uczestnictwa Polaków w misjach zagranicznych i 40-rocznicy udziału żołnierzy Garnizonu Opole w tych misjach, a także w roku obchodów po raz pierwszy „Dnia Weterana" działań poza granicami państwa.

Czytaj więcej...