MISJE POKOJOWE POLSKICH ŻOŁNIERZY

Misje pokojowe

W dniu 19.04.2012 r. w „Elektryczniaku’’ odbyły się szkolne eliminacje nt. udziału polskich żołnierzy w misjach pokojowych w l. 1953 -2011. Uczniowie mieli za zadanie uporać się z 38 pytaniami obejmującymi dość szeroki zakres tematyczny i czasowy. Pytania dotyczyły udziału naszych żołnierzy, a także policjantów w operacjach pokojowych w różnych regionach świata /Korea, Półwysep Indochiński, Egipt, Syria, Liban, Czad, Kongo, Namibia, Angola, Bałkany, Irak, Afganistan, itd./.

W br. eliminacje szkolne jak i konkurs na szczeblu wojewódzkim odbywają się w szczególnym okresie, a mianowicie w przededniu 60-rocznicy uczestnictwa Polaków w misjach zagranicznych i 40-rocznicy udziału żołnierzy Garnizonu Opole w tych misjach, a także w roku obchodów po raz pierwszy „Dnia Weterana" działań poza granicami państwa.

Po sprawdzeniu odpowiedzi uczestników konkursu przewodniczący jury ogłosił wyniki.

Oto one:
I m - Maciej Krakowiak / kl. 3 D / - 31 pkt.
II m - Adam Bąk / kl. 3 B / - 29 pkt.
III m – Szymon Jacheć / kl. 2 A / - 28 pkt.
IV m -Mateusz Mrozek / kl. 2 B / - 25 pkt.
V m - Michał Kocot / kl. 3 A / - 24 pkt.
VI m – Michał Grygiel / kl. 2 B / - 23 pkt - Jacek Michalak / kl. 2 B / - 23 pkt.
VIII m – Andrzej Komor / kl. 2 B / - 22 pkt.
IX m - Sławomir Kadłuczka / kl. 1 E / - 21 pkt.
X m - Adrian Niemiec / kl. 2 B / - 20 pkt.

Wszystkim uczniom uczestniczącym w eliminacjach przeprowadzonych w naszej szkole gratulujemy wiedzy o udziale polskich żołnierzy w misjach pokojowych. Uczniom, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca nagrody wręczymy w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2011/2012!