PONOWNIE NAJLEPSI

W programie uroczystych obchodów “Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych ONZ’’ oraz „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa’’ i 20-lecia Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, które odbyły się w dniu 28.05.2019 r., był konkurs pt. „Udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych w l. 1953-2018’’.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Krzysztof Niespor, Tyberiusz Szczepanowski i Arkadiusz Kleparski. Zdobyli najwięcej punktów w teście i zajęli I m. Również indywidualnie spisali się b. dobrze. Pierwsze miejsce ex equo zajęli: Krzysztof Niespor i Tyberiusz Szczepanowski, zaś Arkadiusz Kleparski był drugi wraz z dwoma innymi uczestnikami. W nagrodę otrzymali oni nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nagrodą zespołową był puchar oraz dyplom.

Podczas uroczystości, która odbywała się zgodnie z Ceremoniałem wojskowym na pl. Wolności w Opolu, członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes Koła nr 25 w Opolu płk(s) Edward Łakomy wręczył laureatom nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary. Członkowie wspierający Stowarzyszenia, m.inn. Dariusz Dobrowolski i Damian Stankowicz odebrali nowe legitymacje. W dniu 30.05.br. laureatów wraz z opiekunem przyjął dyr. Szkoły Dariusz Dobrowolski i pogratulował sukcesu oraz życzył dobrych wyników w nauce.