MISTRZOSTWA I POMOCY W BRZEGU

W dniu 6.04.2019 r. odbyły się IV Mistrzostwa I pomocy o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Opolski Elektryczniak reprezentowała drużyna w składzie: Dawid Urbanek (4G), Ola Dudzińska (3F), Bartek Błyszcz (4G) i Kuba Nakonieczny (1A). Celem mistrzostw była integracja młodzieży zainteresowanych tematyką, związana z I pomocą, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania I pomocy, propagowanie wiedzy nt. ogólnych zasad bezpieczeństwa, profilaktyki i działań ratowniczych.

 

Na zawody przybyły zespoły z 12 szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Zawody składały się z 2 części – teoretycznej, podczas której zawodnicy i opiekun rozwiązywali testy, składające się z 40 pytań z I pomocy oraz części praktycznej, która składała się z 5 scenek – pozoracji. W tej części drużyna miała w czasie 10’’ praktycznie udzielić I pomocy poszkodowanym. Organizatorzy przygotowali następujące scenki: ukąszenie przez żmiję podczas zbierania grzybów, udzielenie I pomocy rodzącej kobiecie, oparzenie kwasem, pomoc babci w szpitalu w sytuacji NZK, wypadek drogowy z udziałem rowerzysty.

pierwsza pomoc dyplom

Nasza drużyna spisała się dobrze, choć nie udało się obronić II miejsca, które wywalczyliśmy w 2016 r. Na podkreślenie zasługuje wielkie zaangażowanie członków zespołu. Najważniejsze jest doskonalenie umiejętności i wiedzy z I pomocy poprzez udział w zawodach i warsztatach ratowniczych. Zadanie wykonane. Gratulacje dla całej drużyny.