ROBOCZE SPOTKANIE Z AKTYWEM SzK LOK

W dniu 10.11.2016 r. odbyło się robocze spotkanie Zarządu z członkami sekcji ratownictwa medycznego. Krótkiego podsumowania osiągnięć naszych ratowników w minionym roku szkolnym dokonał opiekun Koła p. Edward Łakomy. A były one największe w 16-letniej działalności szkolnego koła LOK.

Warto je przypomnieć, bo ich bohaterowie zasługują na słowa najwyższego uznania.

 

  • II m w Mistrzostwach o puchar dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu (M. Panicz, D. Urbanek, B. Perzak, B. Błyszcz). Nagroda – fantom i voucher na szkolenie z I pomocy dla 15 pracowników szkoły
  • IV m w Rejonowych Zawodach PCK (M. Panicz, D. Urbanek, D. Macha, P. Fornal)
  • V m w zawodach sportowo-obronnych (A. Miklis, R. Orłowska, O. Ostrowska)
  • organizacja stoiska z I pomocy podczas Dnia Otwartego Szkoły (A. Miklis, M. Panicz, D. Urbanek)
  • udział w warsztatach ratowniczych (A. Miklis, R. Orłowska, O. Ostrowska, J. Balcer)
  • organizacja pokazów z zakresu udzielania I pomocy dla pierwszoklasistów w Głuchołazach (A. Miklis, M. Panicz, D. Urbanek, b. Perzak)
  • organizacja punktu I pomocy podczas ewakuacji szkoły (A. Miklis, M. Panicz, D. Macha, D. Urbanek, P. Fornal, A. Dudzińska)
  • udział w szkoleniu doskonalącym z zakresu udzielania I pomocy (25 osób)

W br. zakupiono dla naszych ratowników 7 kompletów ubiorów ratowniczych oraz 15 szt. koszulek z logo ZSE. Prezentują się w nich znakomicie i budzą zrozumiałe zainteresowanie wszędzie , gdzie się pojawią. Żadna szkoła nie tak udanej i pięknie się prezentującej (dosłownie) grupy ratowniczej. To nasza duma i wizytówka szkoły.

Prezes Zarządu Koła A. Miklis wręczyła dyplomy przewodniczącym sekcji: Mateuszowi Paniczowi i Mateuszowi Plewce, którzy z ogromnym zaangażowaniem kierowali sekcjami ratownictwa medycznego i sportów obronnych i w znaczącym stopniu są autorami ich sukcesów. Zadania na bieżący rok szkolny przedstawił opiekun Koła. Stanowią one kontynuację zadań, realizowanych w minionym roku szkolnym. Należy powiększać grono ratowników spośród uczniów klas pierwszych (w szczególności z tzw. ratowników klasowych, którzy wyrazili zainteresowanie tematyką I pomocy). Niektórzy sprawdzili się już podczas ćwiczebnej ewakuacji szkoły. Będziemy uczestniczyć we wszystkich zawodach i warsztatach oraz innych formach doskonalenia wiedzy i umiejętności z zakresu I pomocy. Na wiosnę nasza grupa ratownicza „ wyjdzie’’ na ulice Opola z pokazami udzielania I pomocy dla mieszkańców i przyjezdnych. Podejmiemy współpracę z kołem szkolnym PCK, aby wspólnie realizować niektóre przedsięwzięcia. Czekamy na obiecany przez Wydział Oświaty defibrylator. Liczymy na wsparcie ze strony dyrekcji szkoły.

Na zakończenie opiekun i prezes Koła podziękowali ratownikom za to, co już zrobili na rzecz społeczności szkoły i wyrazili przekonanie, że nadal będą aktywnie działać z pożytkiem dla nas wszystkich.