OPOLSKIE OBCHODY „DNIA WETERANA’’

Opolskie obchody „ Dnia Weterana’’ miały miejsce w dniu 24.05.2016 r. Młodzież opolskich szkół - laureaci konkursu plastycznego i tematycznego spotkali się z weteranami i zaproszonymi gośćmi honorowymi. Na obchody przybyli: poseł na Sejm RP Tomasz Kostuś, członek Zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza, prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, wicekurator Artur Zapała, przedstawiciele 10 BLog., Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Wojskowej Komendy Uzupełnień, dyrektorzy szkół.

Opiekunowie wraz z młodzieżą obejrzeli nagrodzone prace plastyczne. Młodzież wysłuchała prelekcji st.chor.sztab. Stanisława Gawła o jego udziale i przeżyciach na misji w Iraku i Afganistanie. Oficjalna część uroczystości, rozpoczęła się przywitaniem gości, po czym prezes płk w st.spocz. Edward Łakomy w swoim wystąpieniu przypomniał historyczne początki i udział Polaków w misjach zagranicznych oraz mówił o działalności opolskiego Koła, współpracy z władzami lokalnymi, dyrekcjami szkół, itp. Miło donieść, że w konkursie plastycznym nt. ”Żołnierze polscy w misjach pokojowych’’, praca naszego ucznia Błażeja Mrzygłoda z kl. 3a znalazła uznanie w oczach jurorów, którzy przyznali jej najwyższe noty. Warto przypomnieć, że Błażej już po raz trzeci uczestniczy w tym konkursie i dwukrotnie zajmował II miejsca.

dzien weterana dyplom a

dzien weterana dyplom a

W konkursie tematycznym, „ Elektryczniak ‘’ reprezentował zespół w składzie: Ania Miklis z kl. 2d, Mateusz Plewka- 2 g i Patryk Fornal – 1e. Podtrzymali oni trwającą od kilku lat zwycięską passę i w klasyfikacji indywidualnej zajęli pierwsze trzy miejsca. Zwyciężyła Ania Miklis , a tuż za nią uplasowali się: Patryk Fornal i Mateusz Plewka. Nasz zespół triumfował także w klasyfikacji zespołowej, pokonując zespoły I LO z Olesna, CKZiU z Nysy, ZS z Tułowic i ZSM z Opola. Cała nasza trójka nagrodzona została cennymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami, a zwycięski zespół został wyróżniony dyplomem uznania i otrzymał piękny puchar, ufundowany przez marszałka województwa opolskiego. Opiekunem zespołu był p. Damian Stankowicz, który także pomagał przy organizacji uroczystości.

Uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą udział opolskich żołnierzy w misjach zagranicznych. Żołnierska grochówka „z wkładką’’ była ostatnim punktem programu obchodów „ Dnia Weterana’’ w Opolu. Opolscy weterani, jak co roku, pracowicie spędzili swój świąteczny dzień. W dniu 31.05.br. uczniowie, którzy tak godnie reprezentowali naszą szkołę w w/w konkursach wraz z opiekunem p. Damianem Stankowiczem i organizatorem obchodów „ Dnia Weterana’’ p. Edwardem Łakomym zostali przyjęci przez dyrektora szkoły.

dzien weterana xDSC09767

dzien weterana xDSC09888 2

 

Kapitan zespołu Ania Miklis przekazała panu dyrektorowi zdobyty puchar wraz z dyplomem, zaś pozostali uczniowie pochwalili się swoimi dyplomami. Pan dyrektor serdecznie pogratulował kolejnego tak znakomitego sukcesu naszych reprezentantów w w/w konkursach, życzył im powodzenia w nauce i w życiu osobistym. Nagrodzoną pracę Błażeja Mrzygłoda można oglądać w holu na parterze. Bogaty materiał z obchodów „ Dnia Weterana’’ znajduje się na stronie internetowej Koła nr 25 SKMP ONZ w Opolu ( www.skmponz.opole.pl ) w zakładkach AKTUALNOŚCI I GALERIA.