SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE - 2016

Tegoroczne zawody wojewódzkie pn. „ Sprawni jak żołnierze’’ odbyły się w dniu 21.04.2016 r. Organizatorami zawodów było : Kuratorium Oświaty w Opolu i Zespół Szkół w Głogówku. Wsparcia udzieliły: 10 Brygada Logistyczna, WSzW Opole oraz lokalne władze. Na starcie stawiło się 12 zespołów męskich i 7 zespołów żeńskich.

Opolski „Elektryczniak’’ reprezentowały 2 drużyny – dziewcząt w składzie: Ania MIKLIS z kl. 2 D, Róża ORŁOWSKA i Olga OSTROWSKA – obydwie z kl. 2 F oraz drużyna chłopców w składzie: Mateusz PLEWKA / 2 G / oraz Marek KOJ i Kuba STAROSTA / 2 D /. Celem kolejnych już XXXIX zawodów, było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy i umiejętności przydatnych na wypadek zagrożenia oraz sprawności fizycznej i obronnej.

Zawody przeprowadzone zostały w 5 konkurencjach: strzelanie z kbks na 50 m, rzut granatem ćwiczebnym RG-42 do celu ( chłopcy na 25 m, a dziewczęta na 20 m ), udzielanie I pomocy ( RKO , pozycja boczna ustalona, ocena stanu obrażeń ), test sprawności ( pokonanie w jak najkrótszym czasie toru z 7 przeszkodami) oraz bieg na orientację ( na czas wraz z odnalezieniem lampionów ). W obydwu grupach / dziewczęta i chłopcy / zwyciężyli gospodarze – Zespół Szkół w Głogówku.

Gratulacje należą się naszym dziewczętom, które spisały się b. dobrze zajmując 5 miejsce. Tym razem nieco gorzej spisała się drużyna męska, ale i ona walczyła dzielnie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje start dziewczyn z naszej, wybitnie „ męskiej’’ szkoły. W tych trudnych, wymagających dużego wysiłku i wyczerpujących zawodach, pokazały jak trzeba walczyć. Należą im się słowa uznania.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w tych zawodach, jak i mistrzostwach I pomocy w Brzegu byliśmy jedynymi drużynami reprezentującymi miasto Opole. Zawody te mają proobronny charakter i dobrze służą umacnianiu bezpieczeństwa państwa. Opiekunami zespołów byli p. Elżbieta Rogala i p. Edward Łakomy.