POKAZY I POMOCY W CWK

W dniu 5.06.2019 r. podczas finału Ligi Robotów, członkowie grypy ratowniczej koła szkolnego LOK przygotowali pokazy udzielania I pomocy. Stanowiska zorganizował zespół w składzie: Szymon Drzewiecki, Marcin Bzdzion, Oliwier Woźniak, Jakub Chełpa i Natalia Malinowska. Najważniejsze to oczywiście nauka i praktyczne ćwiczenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale także wyciąganie z pojazdu poszkodowanych w wypadku drogowym, przenoszenie poszkodowanych, itp. Jak zwykle pokazy cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem, co dowodzi, że warto i trzeba wykorzystywać wszystkie możliwości uczenia młodych i starszych podstawowych zasad I pomocy. Podkreślić trzeba sporą wiedzę i zaangażowanie najmłodszych uczestników podczas ćwiczeń praktycznych. Oby tak dalej.

 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI – AKTYWEM SzK LOK

W dniu 30.05.2019 r. opiekun Koła szkolnego LOK spotkał się ze ścisłym aktywem koła, tegorocznymi absolwentami opolskiego „ Elektryczniaka’’. W spotkaniu uczestniczyli: Dawid Urbanek, Bartek Błyszcz, Bartek Perzak, Patryk Fornal oraz wspierająca nas w wielu pokazach – również tegoroczna absolwentka ZSEk. Magda Szewczyk. Ze względów osobistych nie mogła wziąć udziału w naszym spotkaniu Asia Balcer.

Gospodarzem spotkania była Ola Dudzińska po. prezesa SzK LOK. W/w stanowili przez 4 lata trzon grupy ratowniczej, która tak wspaniale zapisała się w historii szkoły, uczestnicząc w wielu pokazach, warsztatach, zawodach na szczeblu szkoły, miasta i województwa, szkoleniach z I pomocy dla nauczycieli naszej szkoły, itp. Z wielkim zaangażowaniem przygotowywali scenki do pokazów i ćwiczeń doskonalących. Nigdy nie odmawiali, zawsze gotowi, jak prawdziwi ratownicy. Przy kawie i ciastku, wspominano z sentymentem te chwile, które już minęły, ale pozostaną w pamięci i na filmach i fotografiach. Są one bowiem znakomicie udokumentowane.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA I POMOCY W BRZEGU

W dniu 6.04.2019 r. odbyły się IV Mistrzostwa I pomocy o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Opolski Elektryczniak reprezentowała drużyna w składzie: Dawid Urbanek (4G), Ola Dudzińska (3F), Bartek Błyszcz (4G) i Kuba Nakonieczny (1A). Celem mistrzostw była integracja młodzieży zainteresowanych tematyką, związana z I pomocą, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania I pomocy, propagowanie wiedzy nt. ogólnych zasad bezpieczeństwa, profilaktyki i działań ratowniczych.

Czytaj więcej...

PONOWNIE NAJLEPSI

W programie uroczystych obchodów “Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych ONZ’’ oraz „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa’’ i 20-lecia Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, które odbyły się w dniu 28.05.2019 r., był konkurs pt. „Udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych w l. 1953-2018’’.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Krzysztof Niespor, Tyberiusz Szczepanowski i Arkadiusz Kleparski. Zdobyli najwięcej punktów w teście i zajęli I m. Również indywidualnie spisali się b. dobrze. Pierwsze miejsce ex equo zajęli: Krzysztof Niespor i Tyberiusz Szczepanowski, zaś Arkadiusz Kleparski był drugi wraz z dwoma innymi uczestnikami. W nagrodę otrzymali oni nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nagrodą zespołową był puchar oraz dyplom.

Czytaj więcej...

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 28.03.2019 r. odbył się konkurs ze znajomości ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ppoż., podręcznego sprzętu gaśniczego oraz ewakuacji na wypadek pożaru w szkole. Wykazali się dość dobrą wiedzą z zakresu w/w problematyki. Najlepszy wynik osiągnął Piotr Brajer z kl. 1e, uzyskując 25 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Maksymilian Bilski ( kl. 1e) – 20 pkt. i Barbara Walicka ( kl.1e) – 17 pkt. Zostali oni nagrodzeni dyplomami. Testy oceniało jury w składzie: Oliwier Woźniak – szef sekcji pożarniczej SzK LOK oraz Dawid Urbanek – prezes SzK LOK.

Czytaj więcej...