DRUŻYNY Z ELEKTYCZNIAKA NAGRODZONE NA XXII OGÓLNOPOLSKIM FINALE ODYSEI UMYSŁU

W dniach 23-24.03.2013r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbył  się  XXII Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. Ponad 800 młodych ludzi z całego kraju, podzielonych na 118 drużyn, przedstawiło rozwiązania tegorocznych zadań, które inspirowały uczestników do kreatywnego myślenia. „Odyseusze”, którzy pomyślnie przeszli eliminacje regionalne we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Warszawie i po raz pierwszy w Krakowie rywalizowali o tytuły Mistrzów Polski oraz prawo reprezentowania kraju na konkursach zagranicznych. Miasto Opole reprezentowały cztery drużyny  w tym dwie z Zespołu Szkół Elektrycznych.

Drużyna startująca w problemie „E-mailowe impresje”  w składzie: : Dawid Ciolek (2FT), Marcin Klama (2CT), Szymon Kowalik (2DT), Kamil Mazurek (2FT), Martin Stanik (2FT), Łukasz Wołochowicz (2FT) zajęła II miejsce, zdobywając tym samym wicemistrzostwo Polski oraz możliwość reprezentowania naszego kraju na EuroFestiwalu, który odbędzie się w dniach 26.04-01.05 w Centrum Młodzieżowym Werbellinsee k. Berlina. Trenerem drużyny była Pani  mgr inż. Renata Kisza-Świątek .

Druga  drużyna w składzie: Kasper Biegun, Tomek Dobranowski, Kamil Seliga, Szymon Wydra, Paweł Stolarczyk z kasy 2ET, startująca w problemie „Zwierzaki-składaki” zajęła III miejsce oraz otrzymała nagrodę specjalną - OMERA (nagroda fair play). W uzasadnieniu sędziowie docenili koleżeńską postawę drużyny, która podjęła ryzyko występu w mocno okrojonym składzie – 4 osoby i nie wycofała się pomimo niespodziewanej przeciwności losu. Prawo nominowania do nagrody mają wszyscy uczestnicy konkursu, a otrzymuje je drużyna, która swoją postawą zdobyła uznanie Odyseuszy. Trenerem drużyny była Pani  mgr  Beata Peczeniuk.

Podczas ceremonii zamknięcia XXII Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu wystąpił uczeń klasy 3dt Krzysztof Riewold, który zaprezentował niezwykłe sztuczki z urządzeniem diabolo.

Gratulujemy drużynom i życzymy dalszych sukcesów !     

O programie Eurofestiwalu w Niemczech można przeczytać na stronie odysseyofthemind.eu