DreamSpark Premium w Elektryczniaku

 edzienik DreamSpark Premium w Elektryczniaku

 

O programie DreamSpark Premium

Jako jedna z nielicznych w Polsce szkół średnich zostaliśmy po weryfikacji zakwalifikowani do programu DreamSpark w wersji Premium - Poziom Premium  przeznaczony jest głownie dla szkół wyższych.

DreamSpark Premium jest programem partnerskim dla instytucji prowadzących kursy i zajęcia z zakresu szeroko pojętej informatyki. Przynależność do programu zapewnia pełne i tanie rozwiązanie służące do utrzymania pracowni, zajęć oraz wiedzy uczniów na najwyższym poziomie technologicznym.

Dzięki udziałowi w programie DreamSpark Premium będziemy mieli dostęp do najnowszych narzędzi programistycznych, systemów operacyjnych, oprogramowania serwerowego oraz dokumentacji.

Dodatkowo uczniowie oraz nauczyciele będą mieli bezpłatny dostęp do tych samych narzędzi zarówno na pracowniach laboratoryjnych jak i na komputerach osobistych w domach!

Członkostwo w programie oznacza wiele korzyści:

 • Najnowsze oprogramowanie Microsoft
  • Systemy operacyjne (w tym mi.n. Windows 10 )
  • Systemy operacyjne dla serwerów
  • Narzędzia programistyczne
  • Programy narzędziowe
  • Programy edukacyjne
 • Licencję na instalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie stanowisk laboratoryjnych w szkole.
 • Licencję umożliwiającą udostępnianie uczniom i nauczycielom oprogramowania, które mogą instalować na komputerach osobistych w celach dydaktycznych.

Aktywacja Konta

W celu aktywacji konta w programie DreamSpark należy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z konta email związanego z systemem eSzkoła wysłać wiadomość zawierającą w temacie wiadomości: DreamSpark Premium – Imię Nazwisko i klasa” ; a w treści wiadomości następujący tekst: ”  Proszę o aktywowanie konta w usłudze DreamSpark Premium - Zespół Szkół Elektrycznych im.Tadeusza Kościuszki w Opolu + podpisać się imieniem nazwiskiem i klasą”.

Po otrzymaniu wiadomości na skrzynkę w domenie eSzkoła należy za pierwszym razem wybrać link po słowach: If you are redirected to … i postępować zgodnie z instrukcją.

Proszę o wpisanie swoich prawdziwych danych w ustawieniach konta: First Name oraz Last Name.

Jedynie wiadomości wysłane z konta email w domenie [ login.... @eszkola.opolskie.pl ] będzie podstawą do aktywacji konta!

UWAGA – jak wysłać wiadomość z konta w domenie eSzkoła

Należy zalogować się na stronie Opolska eSzkoła 

Następnie Blok Wirtualnej szkoły – Aplikacje bloku wirtualnej szkoły – Moduł Dedykowana poczta elektroniczna – Ogólne – Uruchom

Korzystając programu Office 365 wysłać wiadomość zgodnie z powyższą instrukcją.

Każdy uczeń i pracownik szkoły ma założone konto email w systemie eSzkoła adres email składa się z loginu który używamy do logowania się w systemie (trzy pierwsze litery imienia + 4 pierwsze litery nazwiska+ liczba) i domeny @eszkola.opolskie.pl

Logowanie się w systemie

Strona Logowania w usłudze DreamSpark  

Ogólne informacje o usłudze